Ze staré lavičky nová

Ze staré lavičky nová

Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami Komaxit. Aby byla kvalita nástřiku dokonalá, je žádoucí, aby byl před lakováním povrch lakovaného dílu dobře očištěný. Proto se odmašťuje, případně opískovává. Prášková nátěrová hmota se nanese pistolí v elektrostatickém poli, potom se výrobky vypalují ve vypalovací peci. Při teplotách kolem 190 stupňů se prášek roztaví, vytvrdí a přilne k povrchu výrobku. Práškovým lakováním se dají upravit plechové dveře, okenní parapety, poličky, regály, ploty, branky i rámy jízdních kol. Zákazníci si mohou nechat pokrýt práškovým lakováním i jiné předměty, musejí však mít takové rozměry, aby se vešly do pece.

Metoda pískování se provádí jemnou ocelovou drtí. Používá se například na povrchovou úpravu mopedů, motorek, jízdních kol, plechových dílků na kola aut a na rámy jízdních kol.

Zákazníci si mohou zadat i renovaci některého kovového předmětu, který mají doma a jehož povrch již není pěkný. Za staré litinové nebo železné lavičky se dá celkem snadno udělat na pohled nová. Stejně tak není třeba vyhazovat staré váhy, šicí stroje nebo litinová umývadla. Po renovaci si zákazník odnáší předmět, který bude ještě dlouho sloužit svému účelu a případně i zdobit jeho zahradu nebo obydlí.

Proces pískování byl patentován už v roce 1870 ve USA. V té době se používalo k pískování speciální dmychadlo, často také v kombinaci se šablonami, které umožňovaly vytvářet stejný vzorek u více výrobků. Název pískování pochází od slova písek, protože ten byl prvním materiálem, používaným v tomto procesu, nejvíce dostupným a levným.