V průmyslové automatizaci se můžete spolehnout na Elap

V průmyslové automatizaci se můžete spolehnout na Elap

Málokoho by napadlo, že velká a úspěšná firma se dá vytvořit s pouhými sedmi lidmi, kteří mají dobrý nápad a dají do toho vše. Právě to je ve zkratce příběh výrobního družstva, které se zaměřuje na vývoj, výrobu a realizaci automatizačních linek, zařízení a strojů pro tváření odlitků z hliníkových slitin, plastů, gumy, keramických prášků a dalších materiálů. Elap to dotáhl dokonce tak daleko, že získal ocenění TOP 100 Českých firem v rámci výrobního družstevnictví a několik dalších cen za přínos v oblasti realizace pracovišť pro lití pod tlakem. A jaký je vůbec příběh tohoto družstva a co vám může nabídnout?

ELAP je zkratkou slov elektronické aplikace a od svého vzniku v roce 1990 družstvo svůj název nezměnilo, protože stále zůstává aktuální a výstižný. Družstvo založilo sedm bývalých spolupracovníků ze střediska aplikované elektroniky, které se svého času zabývalo řešením a realizováním automatizace v zemědělství. Od původního oboru svých zakládajících členů se však Elap hned v začátku odchýlil, protože jeho první zakázka byla vývoj řídícího systému pro lis na vstřikování plastů. V pozdějších letech se přidaly i lisy pro lisování hliníkových slitin podl tlakem, keramiky a gumy. Kolem roku 1997 Elap začal také vyvíjet realizovat řadu jednoúčelových zařízení a výrobních linek v papírenském a potravinářském průmyslu a v zemědělství. Průmyslová automatizace je i dnes jednou z hlavních činností na které se Elap zaměřuje.

A co tedy přesně vám družstvo Elap může nabídnout v dnešní době? Navrhují a realizují řídící systémy, kontrolní jednotky, výrobní jednotky, montáží linky, speciální stroje a řízení, manipulační zařízení pro automatizaci i robotické pracoviště včetně periferií. Své vědomosti a zkušenosti získané léty praxe předávají dál ve svých službách a výrobcích, ale také se účastní školení a přednášek a předávají je dál. O tom, že a družstvo Elap se se svými zakázkami můžete spolehnout svědčí i fakt, že za dobu své existence neměl potíže s finanční správou nebo jinými státními či bankovními institucemi.