Profesionální úprava kovových dílů všeho druhu

Profesionální úprava kovových dílů všeho druhu

Laser je už pěknou řadu let naprosto běžnou součástí našich životů. Využíván je ne v jednom, ale hned v několika odvětvích. V medicíně je jeho přínos velmi vysoký například v dermatologii, stomatologii či chirurgii, ve vojenství jej najdeme v různých zbraňových systémech a asi do nejbližšího kontaktu se s laserem denně dostáváme ve spotřební elektronice jako jsou například tiskárny. Opomenout však nelze ani průmysl, který je díky zapojení laserových paprsků schopný mnohem efektivnější a přesnější výroby. V průmyslu se laser používá zejména na řezání a vrtání, kdy je možné prostřednictvím jednoho laserového paprsku soustředit velké množství energie na malé ploše.

Díky velkému rozšíření laserů už není jejich využívání v průmyslu záležitostí jen velkých továren, ale běžně se s ním setkáme i v menších podnicích. Jedním z hlavních důvodů rozmachu tohoto způsobu zpracování je nenáročnost obsluhy, rychlost řezání a trvale klesající cena samotných laserových strojů.

Laserové řezání využívá pro své zakázky také firma Amadeus Fin, s.r.o., která je díky svým špičkovým technologiím schopna plnit náročné požadavky svých klientů na kvalitu, přesnost a rychlost výroby kovových součástí. Laserové řezání využívá firma pro vypalování ze silných i slabých plechů, například z ocele, nerezu či hliníku, a to s jakkoliv složitými vnitřními i vnějšími obrysy. Materiál pro výrobu může firma zajistit z vlastních zdrojů, nebo použít plechy dodané přímo zákazníkem.

Použití laseru kombinuje firma také s využitím CNC obrábění. To provádí počítačem řízené stroje, které dokážou obrábět výrobek podle předem připravených technologických CNC programů. Po laserovém ořezání plechu tedy následují přesné dokončovací práce v CNC obráběcím centru. Pomocí stroje jsou zde obráběny lícovací otvory s požadovanou drsností povrchu, zahloubení, vrtání malých otvorů, závitování, obrábění kontur a frézování.

V případě zájmu firma zajistí také dopravu dílů. Vzhledem k velkému obratu plechů nabízí firma i prodej hliníkových, ocelových a nerezových plechů za příznivé ceny. K dostání je u firmy také profilový a tyčový materiál pro zámečnické práce, betonářské sítě či přídavné svařovací materiály.