Plot ozdobou domu i zahrady

Plot ozdobou domu i zahrady

Kov je vynikající materiál na výrobu vrat, bran, plotů, mříží, sloupů, nosníků, přístřešků, schodišť a zábradlí. Dají se z něho vyrábět i celé výrobní haly nebo třeba zásobníky. Většina výrobků se dělá na zakázku, přesně podle požadavku zákazníka.

Například zakázková kovovýroba Pokorný provádí veškeré služby, spojené s nákupem a prodejem kovového materiálu, jeho opracováním, výrobou dílů a výrobků z kovových materiálů. Zákazník si může objednat jakýkoli druh oplocení, bran, branek, vrat a průchodů. Firma také svařuje a kompletuje drobné kovové výrobky, jako jsou mříže, sloupy, nosníky a přístřešky, kovové stoly. Dělá i velké celky, jako jsou kovové konstrukce výrobních hal, ocelové zásobníky, schodiště a zábradlí. Kovové výrobky je možné vyrobit podle výkresu nebo podle popisu jako jeden kus, a také v malosériové nebo velkosériové výrobě. Součástí zakázkové výroby jsou opravy železných dveří, branek, zámků, základní karosářské a natěračské práce. Poškozené díly z kovů není třeba vždy vyrábět znovu, ale jen doplnit chybějící nebo poškozenou část.

Brány a vrata si zákazníci přejí většinou klasická, jedno i vícedílná. Brány se dělají i samonosné včetně pohonu, vrata mohou být výklopná nebo sekční.

Hlavní náplní práce většiny firem, které se zabývají zakázkovou kovovýrobou, jsou ploty a oplocení. Běžné druhy plotů a pletiv firma pro zákazníka nakoupí a namontuje, možná je i varianta, kdy si zákazník dodá materiál sám a domluví si jen montáž. Složitější ploty se vyrábějí ve výrobní hale a montují se na klíč. Když si zákazník neví rady, který typ oplocení nebo branky pro svůj dům a zahradu zvolit, pracovníci firmy s výběrem rádi poradí. Postaví betonovou podezdívku, nainstalují nosné sloupy a namontují plot z oceli, dřeva i plastu. S výrobou plotů souvisejí zámečnické, natěračské a lakýrnické práce.