Kolem dřeva se točí náš svět

Kolem dřeva se točí náš svět

Jsme rodinná firma fungující již po tři generace. Zabýváme se zpracováním dřeva a naše tvrdá dřina a úspěchy nám zajistily post vedoucí společnosti na trhu zpracování dřeva ve střední Evropě.

Za založením dnes již obrovské a rozsáhlé firmy stála před sedmdesáti lety jedna žena a zároveň matka dvou dětí, Barbara Pfeiferová. Druhá světová válka ji připravila o manžela a učinila z ní samoživitelku jejich dvou synů. Možná právě tohle ji bylo nápomocno při sbírání odvahy pro vstup na trh mezi téměř samé muže a založit si vlastní firmu. V roce 1948 založila Barbara pilařský závod na pořez ve mzdě. Z rodinného průkopnického ducha se později zásluhou Barbary a jejich dvou synů vyvinula jedna z největších a vedoucích společností evropského dřevozpracujícího průmyslu, jak ji známe dnes.

Společnost Pfeifer, jak se firma jmenuje, se neustále rozvíjí a přichází s novými produkty a inovacemi v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. To, že se firma nespokojí s průměrem, ale usiluje o dokonalost, značí kvalita jejich výrobků. A co vlastně firma vyrábí?

Význam dřeva zejména v oblasti staveb v posledních letech rychle narůstá. Dřevostavby či alespoň dřevěné prvky na stavbách rodinných domů se stávají čím dál oblíbenější a to zejména díky estetice, výkonnosti a udržitelné jakosti. Tohle všechno si firma Pfeifer uvědomuje a snaží se jejich zákazníkům nabídnout co nejširší spektrum dřevěných výrobků pro stavby všeho druhu.

Společnost je dále spolehlivým dodavatelem vysoce kvalitního řeziva a hoblovaných výrobků. Dalším typem řeziva, které je ve firmě k dostání, je takzvané obalové řezivo. Spolu s paletovými špalíky, které firma vyrábí a s kapacitou jeden milion kubických metrů těchto špalíků za rok, je firma schopna zásobovat zákazníky po celém světě takzvaně just- in- time.

Obzvlášť široký sortiment nabízí firma u betonového bednění ve formě šalovacích desek či bednících nosníků. Šalovací desky zaujmou zákazníky nejen svou rozmanitostí, kterou uspokojí potřeby každého z nich, ale také dlouhou životností. Bednící desky se skládají ze tří vrstev desek, které jsou vzájemně lepeny voděodolným způsobem. Následné nabobtnání nebo seschnutí je pak prakticky vyloučeno.

Díky dřevu je firma schopna vyrobit i energii. Kůrou vytápí v jejich elektrárnách a vytváří teplo bez oxidu uhličitého a obnovitelný elektrický proud jak pro vlastní potřebu, tak pro veřejnou síť.

Dřevo nám může postavit dům, zajistit energii a mnoho dalších věcí. Stačí s ním jen umět pracovat a správně ho používat. Firma Pfeifer, která se o práci s dřevem zajímá již sedmdesát let, tohle dobře ví a to je jedním z důvodů, proč je v dřevozpracovatelském průmyslu naprosto nepostradatelná.