Kdy se vyplatí ocelové konstrukce

Kdy se vyplatí ocelové konstrukce

Častou otázkou a dilematem mnoha investorů je, zda a kdy a za jakých podmínek se vyplatí stavět stavby se základy z ocelových konstrukcí než klasické zděné budovy. Trh si klade čím dál vyšší požadavky na rychlost a ekonomičnost stavby ale i jejího provozu, sklady nebo výrobní haly vyrůstají jako houby po dešti, a to nejčastěji právě díky montovaným halám z ocelových konstrukcí. Právě rychlost stavby ocelové konstrukce oproti zdivu, ale i nižší náklady jsou nevíce cítit, pokud se jedná o velnou halu od 200 m2.

Nejen, že u ocelových hal je výhodný poměr cena výkon za samotné materiály, ale právě díky jejich snadné výstavbě se sníží náklady i za stavbu samotnou, která je také výrazně rychlejší a jednodušší. Montované haly z ocelových konstrukcí také nabízí širokou variabilitu, co se velikosti, rozlehlosti nebo funkčnosti týká. Mohou to být na klíč sestavené nebo na zakázku dělané sklady, zemědělské objekty, výrobní haly ale i sportoviště. Právě díky variabilitě jsou i budoucí přestavby a případná zvětšení poměrně snadná. Do tohoto typu hal se také snadno umísťují všechny rozvody podél jejich konstrukce a je možné také využít jakýkoli zdroj vytápění a osvětlení.

Ocelové konstrukce takovýchto hal se vyrábí z velmi odolných materiálů a díky tomu mají vysokou životnost, funkčnost ale i jsou velmi odolné vůči klimatickým vlivům. Kromě toho že déle vydrží je také jejich likvidace ekologičtější oproti betonovým halám, protože ocelové konstrukce lze recyklovat. Na co je však třeba si dávat u ocelových konstrukcí pozor, je jejich požární bezpečnost, protože ocel se snadno začne vlivem tepla tavit a ztrácí svou nosnost. Na to se vyrábějí izolace, omítky a systémy odvádění tepla, proto ani tohoto rizika se není třeba nadměrně bát.