Přemýšlíte nad fotovoltaikou? Využijte možnosti dotace Zelená úsporám!

Přemýšlíte nad fotovoltaikou? Využijte možnosti dotace Zelená úsporám!

Ceny za energie jsou stále nejisté, a tak si firmy a rodiny hledají cesty, jak ulehčit svým často těsným rozpočtům. Inflace nezaútočila nejen na ceny energií, ale i jídla, benzínu a dalších komodit. Jíst se samozřejmě musí, a i do práce se musíte nějak dostat a někdy to nejde jinak než pomocí vlastního auta. I to je důvod, proč se již mnoho lidí přiklonilo pro ušetření velké položky svých každoměsíčních nákladů pomocí fotovoltaiky.

Ušetříte peníze, a ještě můžete využít dotace?

Mezi největší výhody samozřejmě patří ušetření nákladů za energie. Nespornou výhodou je i možnost ohřevu teplé vody téměř zdarma. Dokonce i menší fotovoltaické elektrárny mohou vyhřát až 70 000 l vody za rok zcela zdarma. Mezi další výhody patří zhodnocení nemovitosti, mnohem nižší závislosti na distribuční síti a menší zátěž na životní prostředí. Je pravda, že prvotní investice do fotovoltaické elektrárny je vyšší, ale tato částka se splatí během prvním pár let. Navíc je možnost čerpání dotací v podobě dotačního programu Zelená úsporám a je možnost čerpání finanční podpory ve výší až 200 000 Kč.

Pokud i vy chcete vlastní fotovoltaiku, je třeba se obrátit na spolehlivou společnost, která vám zrealizuje celý projekt bez zbytečných průtahů a v odpovídající kvalitě. Takovou firmou je i společnost ERDenegie, s.r.o. Zabývají se zejména elektromontážní slaboproudých i silnoproudých elektrických instalací se zaměřením na obnovitelné zdroje energie a klimatizační jednotky značky TOSHIBA. Mají za sebou nespočet realizací fotovoltaických elektráren, jak pro rodinné domy, tak i pro velké solární parky. Postarají se o celý proces realizace, vyřídí za vás i veškerou administrativu pro připojení, projekt a konečnou revizi systému, a také potřebné podklady pro splnění dotačních podmínek.