Jaké jsou výhody použití kombinace CNC obrábění, pálení a ohýbání plechů?

Jaké jsou výhody použití kombinace CNC obrábění, pálení a ohýbání plechů?

V průmyslové výrobě plechových dílů se využívá celá řada moderních metod, která napomáhá k zefektivnění i zrychlení výroby, větší přesnosti dílů a jejich větší kvalitě. Mezi tři časté metody zpracování plechů patří CNC obrábění, pálení a ohýbání plechů. Tyto metody se liší svým procesem, technologií i využitím, avšak společně se dokonale doplňují a umožňují výrobu složitých geometrických tvarů, vysokou přesnost, rychlost a opakovatelnost.

Při CNC obrábění (Computer Numerical Control) se plechy zpracovávají pomocí strojů řízených počítačem. Tyto stroje dokážou řezat, vrtat, brousit i frézovat plechové díly s vysokou přesností a opakovatelností. Tento způsob obrábění se často využívá pro výrobu precizních plechových dílů s vysokou přesností výřezů pro strojní průmysl a další obory. Pálení plechů je metoda průmyslové výroby, při které se plechy řežou pomocí tepla. Využívá se k tomu bud plasma, laser nebo hořák na plyn. Pálení plechů se často používá pro výrobu velkých a složitých plechových dílů. Ohýbání plechů umožňuje pomocí ohýbacího lisu vytvářet záhyby a zakřivení plechů.

Nejen, že každá metoda sama o sobě přinese výrobci plechů řadu výhod, ale jejich kombinace nabízí možnost snížení počtu operací potřebných k výrobě daného plechového dílu. To může znamenat snížení nákladů a zkrácení doby výroby. Použití těchto metod v kombinaci také umožňuje výrobu velkých množství plechových dílů s vysokou přesností a opakovatelností. To je obzvláště důležité v průmyslu, kde jsou požadovány vysoké standardy kvality. Mimo jiné kombinace těchto metod také umožňuje výrobu plechových dílů s různými materiály a tloušťkami, díky čemuž je možné vyrábět díly pro celou řadu účelů a aplikací.