Jak souvisí školní guma a automobilový průmysl

Jak souvisí školní guma a automobilový průmysl

Na první pohled dva zcela odlišné materiály jako je guma, kterou jsme jako žáčci první třídy používali na mazání špatně napsaných písmenek a pneumatiky u aut, nemají mnoho společného. Možná tak název guma, který se používá v hovorové řeči pro obojí. A tento název rozhodně není náhodný, oboje je vyrobeno z pryže, která se vyrábí z přírodního kaučuku. Pryžové výrobky díky svým vlastnostem najdou využití v automobilovém průmyslu jako pneumatiky nebo těsnění, tak i v průmyslových podnicích kde se z nich vyrábí přepravní pásy nebo izolační materiál na tlumení vibrací i hluku, ale i jako izolace u plynových a vodních potrubí.

Význam pryžových výrobků v automobilovém průmyslu je nedocenitelný a jedna ze společností, která se na jejich výrobu zaměřuje je i SumiRiko. Tato firma vznikla již v roce 1956 v Německu a od svého počátku se zaměřovala na výrobu lisovaných pryžových dílů pro elektrotechnický a stavební průmysl. Plán začít se věnovat i automobilovému průmyslu byl od počátku jistý, a aby ho tato společnost dosáhla, navázala spolupráci s mnoha zkušenými firmami a postupně získává zkušenosti a technologie a postupy k tomu potřebné.

 

Postupně tak SumiRiko začalo vyrábět gumové pružiny pro uložení převodovky a držáky katalyzátoru, posílilo výrobní kapacity na vulkanizaci gumy, montáže a nanášení polymerů na vkládané plastové a kovové díly a také se zabývat zpracováním gumárenských směsí. V současné době dodává tato společnost největším světovým automobilkám a zároveň si drží přední místo ve výrobě gumových anti-vibračních komponent pro automobilový průmysl. Pro to disponuje špičkovým vybavením mnoha zkušenostmi a spolehlivými pracovníky