I výkonné stroje potřebují lidskou ruku. FarmTechnik ví, jak na to

I výkonné stroje potřebují lidskou ruku. FarmTechnik ví, jak na to

Zemědělství bylo odjakživa hlavním zdrojem obživy a zaměstnání venkovského obyvatelstva. I když rostliny na polích dnes rostou stejně jako před 100 lety, samotná zemědělská výroba prošla za tu dobu velkými změnami. I po tolika letech je totiž nejen u nás jednou z nejdůležitějších složek státní ekonomiky. K tomu, aby však byla zemědělská produkce na vysoké úrovni, je kromě úrodné půdy třeba také výkonných strojů. Kdybychom totiž měli sklízet pole manuálně, jako to dělali lidé dříve, z daleka bychom nedosahovali takových výsledků.

Když srovnáme například kypření půdy, jak ho děláme dnes a jak ho lidé dělali před sto lety, uvidíme velké rozdíly. První oradlo například bylo vzato z přírody. Na orání se používala silná větev, která byla na konci zahnutá a naostřená tak, aby mohla půdu rozrývat. Fyzická námaha ale už byla na člověku.

I když nám stroje pomáhají, za jejich vznikem stojí také lidé. Ti je vyrobili a bez těch by také nemohli fungovat. Je tedy pravda, že stroje a člověk se navzájem potřebují a jsou si také vzájemně prospěšní.

Společnost FarmTechnik s.r.o. je právě firmou, která se o správnou funkčnost strojů stará. Nabízí řadu náhradních dílů a servis zemědělské techniky. Mimo to firma nabízí také komunální techniku a provozuje bazar, kde nabízí použité avšak plně funkční stroje.

Společnost vznikla v roce 2015. Za jejím vznikem stála skupina přátel, kteří se v zemědělství pohybují již řadu let. I to je důvodem, proč si firma zakládá na vstřícném a přátelském přístupu k zákazníkovi, pochopení jeho individuálních potřeb a vyhovění jeho požadavkům. Velmi cenné jsou také zkušenosti z oboru, které mohou majitelé firmy nabídnout zákazníkům.

Není pochyb o tom, že pro pěstování plodin musí být vhodné podmínky a hlavně vhodná půda. Společně s úrodností je zemědělská výroba ovlivňována podnebím, počasím, dostupností vody nebo geologickým podložím. Všechny tyto věci hrají roli také při výrobě a údržbě strojů, které musí na vzniklé podmínky umět reagovat.