Bezpečnost jízdy především

Bezpečnost jízdy především

Zcela zásadním prvkem každého automobilu, který rozhoduje o bezpečnosti provozu ale i životech pasažéru jsou brzdy a bezchybně funkční brzdový systém. I ten podléhá opotřebení a šlápnout na brzdu s tím, že nevíte, zda auto zataví je opravdu problém. To že brzdy nefungují, jak by měly poznáte hned podle několika ukazatelů. Moderní automobily vás na to samy upozorní rozsvícením kontrolky, ale ani u těch straších nemusíte hned lézt pod auto a zkoumat brzdové kotouče. Stačí své auto dobře znát a sledovat jeho náznaky.

Ztlumte autorádio a dobře poslouchejte, opotřebené brzy při brždění skřípou, volant vibruje a auto táhne ke straně. To jsou jasné signály, že je třeba oprava. Rozhodně se vyplatí investovat do autorizovaných originálních náhradních dílů. Ty totiž oproti levnějším neautorizovaným součástkám mají nesporně vyšší kvalitu a záruku delší životnosti. Touto investicí ušetříte budoucí náklady za další brzkou výměnu v případě opotřebení. Navíc s autorizovaným distributorem máte jistotu, že opravdu dostanete to, co chcete a potřebujete. Také se vyhnete zbytečnému prodlení při výměně dílů a doručení nesprávného náhradního dílu.

Kromě klasických předních brzd velmi významnou roli v bezpečnosti silniční dopravy hraje i parkovací brzda, nebo jak se častěji používá, brzda ruční. Ta je u mnoha moderních automobilů elektronická a mnohdy je napojena na parkovací systém a pokud je zaznamenána při couvání na parkovací místo překážka, automobil zastaví automaticky. Jedním z výrobců, který vyvíjí systém, který automaticky brzdí auto při couvání, když zaznamená malé i velké, statické i pohybující se objekty v dráze automobilu je WABCO. Tento systém slouží především užitkovým automobilům a autům s přívěsem, u kterých při couvání hrozí největší riziko srážky a dochází k nejvíce nehodám. WABCO dodává i další komponenty pro užitkové vozy.