Tepelná izolace šetří peníze i zařízení

Tepelná izolace šetří peníze i zařízení

Jednotlivci i firmy hledají, jak ušetřit náklady na topení a celkový provoz. Jednou z možností je udělat kvalitní montáž tepelné izolace. Dobrá izolace potrubí šetří peníze i energie. Na trhu je velké množství materiálů, které jsou určené pro izolaci rozvodů, při výběru ideálního způsobu zateplení je dobré nechat si poradit od odborníků. Kvalitní návrh a montáž izolace potrubí snižují hlučnost a energetickou náročnost, zvyšují komfort užívání zařízení a při použití izolace z minerálních vláken navyšují požární bezpečnost, protože případný oheň se nemůže šířit skrz stěny podél potrubí. Izolace potrubí se vyplatí při rychle se měnících teplotách, z dlouhodobého hlediska je výhodná taková izolace, která má nízký součinitel tepelné vodivosti, neboli malou prostupnost pro teplo.

Tepelná izolace se montuje také na tepelné potrubí a celé technologické celky, výměníkové stanice, parovody, bojlery, zásobníky a rozvody vzduchotechniky. Tepelná izolace se dělá na přání zákazníků, podle projektové dokumentace nebo také tak, že se pracovníci firmy, která izolace provádí, osobně seznámí se situací na místě a doporučí to nejlepší řešení.

Tepelná izolace se zhotovuje z kvalitních materiálů nejmodernějšími technologiemi, a proto má dlouhou životnost. Používají se k ní izolační pouzdra, návleková tepelná izolace nebo minerální vaty, případně polyethylenové izolační trubice. Ty jsou vhodné pro výměníkové stanice. K montáži tepelné izolace přistupují potravinářské provozy, jako jsou mlékárny, pekárny, pivovary, a také chemické, strojírenské podniky a elektrárny. Tepelné izolace se dělají na parních a horkovodných rozvodech potrubí, izoluje se vzduchotechnika chladírenská a mrazírenská, zásobníky, bojlery a nádrže se oplechovávají hliníkem, pozinkovaným plechem a nerezem.