Od počítačů k průmyslovým strojům

Od počítačů k průmyslovým strojům

Za zkratkou MARSYS hledejte nejen jméno majitele firmy „Martin Sýs“, ale také spoustu činností, které souvisejí s průmyslem. Firma nabízí komplexní servis průmyslových strojů a dodává komponenty známých firem. Servis provádí v oborech elektrotechnika, pneumatika, hydraulika a automatizace. Zároveň se věnuje rekonstrukci řídících systémů, návrhům, konstrukci a výrobě hydraulických systémů.

Firma MARSYS vznikla v roce 1999 a zpočátku se zabývala pouze výpočetní technikou. Jednak budovala celé systémy z počítačů a také se věnovala jejich servisu. K výpočetní technice později přibyl servis elektrotechnických strojů a také konstrukce řídících jednotek. Pracovníci firmy postupně získávali cenné zkušenosti, rozšiřoval se okruh zákazníků. Ti si zvykli na to, že firma Martina Sýse vždycky poradí v nejen s problémy v každodenním provozu, ale i v případech, kdy se něco pokazí a nefunguje. A právě pomoc při náhlých poruchách a při výpadcích je zákazníky tolik ceněna. Vždyť výroba nesmí stát a je třeba ji obnovit co nejdříve. Firma MARSYS v České republice dělá servis a obchodní zastoupení takovým výrobcům, jako je Barksdale, Bosch Rexroth, EMG, REP, Sun Hydraulics, SHB, SIBRE, SICK, Siemens a TUNG-YU. U hydraulických lisů REP provádí v Hostinném ve východních Čechách veškerý záruční a pozáruční servis.

Jaké služby MARSYS poskytuje? Dodává náhradní díly, poskytuje konstrukční a poradenskou činnost, navrhuje a staví stroje, stroje zabezpečuje ve vztahu člověk stroj, aby práce s nimi byla naprosto bezpečná. A stroje také opravuje, když přestanou pracovat. Diagnostice se věnuje v rámci elektriky, pneumatiky, elektroniky, programování řídících systémů i hydrauliky.

Dodává takové hydraulické komponenty jako jsou tlakové regulátory, omezovací a brzdící ventily, mezidesky, hydraulické bloky, akumulátory, hydraulické rozvaděče, rozvodné bloky a logické elementy. Protože každý stroj potřebuje řídící elektro prvky, mohou si zákazníci objednat také tlakové nebo teplotní snímače a převodníky, hladinové a průtokové spínače a také ventily.