Kompresory vyrábíme už více než sto let

Kompresory vyrábíme už více než sto let

Spousta výrobních procesů vzniká takzvaně ze vzduchu. Tlakový vzduch totiž slouží v mnoha procesech jako výrobní médium. Používání vzduchu ve výrobě má mnoho výhod. Asi tou nejvýznamnější je fakt, že vzduch je snadno dostupný a je v podstatě všudypřítomný. K tomu, abychom ho získali, tedy nemusíme vynakládat nijak zvláštní úsilí ani finanční prostředky.

Nicméně vzduch sám o sobě v jeho přirozené podobě nám ve výrobě příliš nepomůže. Jinak je to však, pokud z něj vyrobíme vzduch tlakový. Tlakový vzduch se vyrábí pomocí kompresorů. Zatímco v minulosti si konstrukce kompresorů vynucovala stavbu kompresorové stanice, která představovala často samostatně stojící budovu vydávající charakteristický zvuk, který dával najevo, že uvnitř pracují kompresory, dnes u můžeme takový kompresor používat i samostatně. Dokonce patří do základního vybavení garáží a rodinných domů.

Naše firma se specializuje na výrobu kompresorů pro ty nejnáročnější klienty. Společnost HOERBIGER je na trhu již více než sto let a spolu s rozvojem a modernizací kompresorů, procházela velkým vývojem také samotná firma. Málo která firma má možnost sledovat vývoj jimi nabízeného produktu jako ta naše. Po více než jedno století se snažíme naše kompresory zdokonalovat tak, aby splňovali požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Nejen výkon ale také hlučnost je u kompresorů jednám z přísných kritérií. Podle hlučnosti kompresoru se potom odvíjí také jeho umístění. Základním laickým kritériem, díky kterému můžeme určit úroveň hluku jsou otáčky a výkon nářadí. Čím vyšší jsou otáčky, tím vyšší je pochopitelně tako hlučnost. Dvoupístové kompresory mají oproti jednopístovým nižší otáčky a tedy i hlučnost.

Co do umístění kompresoru, měli bychom se vyhnout vlhkým místům a místům, kam dopadá sluneční záření. V létě by se kompresor na slunci mohl přehřívat. Tyto faktory mohou zbytečně snížit životnost a funkčnost stroje.

Naše firma nabízí široký výběr kompresorové techniky podle potřeb zákazníka. Naše portfolio zahrnuje regulaci sání, ventily minimálního tlaku, ovládací systémy a ventily pro olejová a vzduchová potrubí. Kromě klasických pístových kompresorů nabízíme také kompresory rotační.