Jen „dobré“ nám nestačí

Jen „dobré“ nám nestačí

Stejně tak jako se zdokonalují auta, stávají se požadavky na jejich výrobu stále náročnějšími. Aby auta mohla splňovat všechny požadavky zákazníka, kterých s novou dobou stále přibývá, je třeba začít od samotných dílů, ze kterých se auto skládá. Díly by měly splňovat dva základní požadavky- být co nejvíce pevné a zároveň lehké. Tyto dvě věci ovšem není lehké sloučit dohromady. Firma Weba to však dokáže.

Metoda horké tváření, kterou společnost Weba při výrobě používá, výrobky rozehřeje na 950 stupňů celsia, přičemž se materiál stává pružnějším a díky jeho tvarování a natahování je z něj tedy možné vytvořit i složité díly za nižší spotřeby materiálu. Díl se dostane do původního pevného stavu rychlým ochlazením, které následuje po dokončení tváření. Díky této metodě je společnost Weba více tvárná a dokáže vyrobit díly, které splňují přesné požadavky zákazníka. Firma pracuje také s tvářením výrobků za studena.

I přes to, že vybavení firmy Weba, její nástroje a stroje pro tváření, jsou nepostradatelnou součástí každého tváření, firma nabízí té službu „Weba on tour“, která obsahuje mobilní servis nástrojů firmy Weba. V případě, že ve vašem výrobním závodě dojde k poškození nástroje, který způsobuje problém ve výrobě, Weba on tour se v nejkratší možné době dostaví přímo na místo a problém vyřeší.

Firma Weba sídlící v Olomouci se v průběhu svého vývoje stala hlavním specialistou v oblasti horkého tváření. Cílený vývoj produktů a specializace ve strategických mezerách na trhu- to jsou věci, na kterých si firma zakládá a díky kterým je firma špičkou ve svém oboru. Firma Weba jde stále ku předu a nespokojuje se s „dostačujícím“ vždy chce to nejlepší. Díky této houževnatosti a zápalu zaměstnanců firmy, je schopná přinášet nová řešení, která přesvědčují nejen tuzemský, ale světový trh.

Firma Weba působí globálně a má pobočky ve čtyřech různých zemích. Pole její působnosti je tedy velice široké a v automobilovém průmyslu, především v oblasti horkého tváření, nezná konkurenta.