CNC i konvenční frézky

CNC i konvenční frézky

Pod názvem Washina engineering s. r. o. se skrývá strojírenská firma s dlouholetou tradicí výroby strojírenských dílců pro různá odvětví průmyslu v České republice i v zahraničí. Hlavní činnost je zaměřena na výrobu strojních zařízení, automatizovaných výrobních, dopravních a balících linek, jednoúčelových strojů, robotizovaných pracovišť, manipulační techniky, měřících a montážních přípravků, chapadel, testerů a strojů na optimalizaci výrobních procesů při svařování. Významnou součástí produkce firmy je také výroba lisovacích, vstřikovacích, střižných a dřevoobráběcích nástrojů. V zámečnické výrobě se firma specializuje na konstrukce strojů, montážní vozíky, plechové kryty, billboardy, ploty, zábradlí, dveřní systémy a jiné zámečnické produkty.

Většinu kovoobráběcích, nástrojařských a zámečnických prací Washina engineering zajišťuje vlastním strojovým parkem. Provádí frézování na klasických i CNC frézkách, soustružení, vrtání, závitování, dělení materiálu, elektroerozivní obrábění drátovou řezačkou, broušení kovů na plocho a disponuje též zařízením pro mikroúderové značení. Značí se kovy do tvrdosti 64HRC, dřevo, plasty a sklo. Washina má výrobní možnosti i na další kovovýrobu, zpracování plechů, svařování CO, plazmou a kyslíkem-acetylénem, provádí také štěrbinovou perforaci plastových rour. Je schopna zajistit vše od primárních vstupů, přes široké spektrum výrobních strojírenských technologií a vyprodukovat ve finále konečné sestavy včetně tepelných a povrchových úprav. Mezi obráběné materiály patří nejčastěji ocel, nerez, hliník, mosaz, měď, litá ocel a plasty.

CNC frézování vyniká přesností, rychlostí a velkou variabilitou. CNC stroje lze s výhodou použít při výrobě komplikovaných a tvarově složitých součástí s velkým podílem vrtacích, vyvrtávacích a závitových operací. K tomu je uzpůsobeno široké spektrum programovatelných cyklů. Kovy se frézují i na konvenčních frézkách. Soustružení se provádí na konvenčních strojích v malosériové i sériové výrobě. Soustruží se vnější i vnitřní válcové plochy, čelní plochy, kužely a jiné rotační součásti. Mezi typické soustružené výrobky patří hřídele, pouzdra, difuzory, čepy, příruby, řemenice a závitové tyče.