Vzhůru k výškám bezpečně a rychle

Vzhůru k výškám bezpečně a rychle

Patříte k těm lidem, kterým se na rozhledně točí hlava a kteří se bojí podívat z vyhlídky dolů? Potom by práce ve firmě Jaromíra Chudoby asi nebyla tím pravým zaměstnáním pro vás. Nabízí svým klientům jeřábnické práce. Na venkově si jeho služby objednávají většinou majitelé starých zahrad, kteří potřebují pokácet stromy, které zasahují do elektrického vedení. Troufnout si na takovou práci je často obtížné, a proto je rozumné neriskovat úraz a objednat si specializovanou firmu. Ta má na podobné úkoly potřebné vybavení. Nikdo nemusí na strom lézt, pokoušet se o odstranění těch největších a nejdelších větví, vše se dá vyřešit pomocí montážní plošiny. Nákladní automobil, který ji nese na své ložné ploše, zajede co nejblíže k nebezpečnému objektu, plošinu vysune do potřebné výšky a pracovník firmy potom vše vyřeší bezpečně a ke spokojenosti všech. Vždyť taková plošina se dostane až do výšky 13,5 metru, takže není problém opravit veřejné osvětlení, sundat nějaký předmět z výšky, kam si nikdo netroufne, opravit fasádu, provést nátěry velmi rychle, aniž by bylo nutné stavět lešení. Nepilno mají pracovníci firmy hlavně před vánoci, kdy chtějí mít všichni nádhernou výzdobu. S pomocí plošiny se barevná světýlka, reklamy a jiné upoutávky dají umístit tam, kde je uvidí úplně všichni. Když náhodou padá sníh, může pracovník firmy současně odklidit nánosy sněhových vloček a ledové nadílky, odstranit dlouhé a nebezpečné rampouchy, aby svátky probíhaly opravdu v klidu a míru. Po vánocích světelnou výzdobu firma opět odklízí a odevzdává majiteli, aby mohla sloužit svému účelu opět napřesrok.

Ve městě se příležitostí na výškové práce najde ještě daleko více. Do posledních pater budov se vyvěšují reklamní plachty, neonové osvětlení a bilboardy. Také je potřeba pravidelně čistit a opravovat okapy, případně doplnit na střechy spadlé nebo rozbité tašky.

Jaromír Chudoba nabízí také další službu, kterou je řezání plamenem. Materiál se dělí proudem kyslíku za tepla. K řezání se používá acetylen, propan-butan, propan, vodík nebo chemtan. Směs plynů ohřeje řezaný materiál na bod tavení, roztavená látka se začne spalovat a shoří v proudu kyslíku.