Výměnu elektroinstalace se vyplatí spojit s celkovou rekonstrukcí

Výměnu elektroinstalace se vyplatí spojit s celkovou rekonstrukcí

Výměna elektroinstalace v domě nebo bytě není snadná, mnohdy je však nezbytná. Staré rozvody často nejsou dimenzované na dnešní spotřebiče, jsou poruchové a mnohdy i nebezpečné. Kvůli přetížení může často docházet ke zkratům, závadám q dokonce až k požárům. Rekonstrukci elektroinstalace je vždy třeba pořádně naplánovat a vždy by se jí měl chopit zkušený elektrikář s potřebnými zkouškami, který dané problematice rozumí. V prvním kroku zhodnotí stav elektroinstalací technik, který provede revizi a posoudí, zda je třeba ji měnit celou, nebo jen její části. Většinou, když už se kvůli elektroinstalaci musí zasahovat o stěn, je vhodné to spojit s celkovou rekonstrukcí bytu, získáte tak jedinečnou příležitost ho zcela přizpůsobit svým představám.

Už při plánování nové elektroinstalace je třeba vědět, kde budete mít jaký velký spotřebič a s počtem zásuvek se nevyplatí šetřit, abyste později nemuseli táhnout kabely přes celý byt. Také bude třeba naplánovat, zda nová elektroinstalace bude pod lištami nebo zasekaná do zdi. Veškeré technické a odborné svěřte do rukou profesionála, vy se můžete zaměřit na vzhled vypínačů a na jejich funkci. Do chodby můžete nově zvolit světlo s čidlem pohybu, do ložnice s možností potupného stmívání.

Vhodné je spojení výměny elektroinstalace i s dalšími rekonstrukčními prvky. Každý hned začne přemýšlet o krásné nové kuchyni nebo koupelně, výměně oken, ale na co se často zapomíná, je přívod čerstvého a zdravého vzduchu do místností. To je možné díky rekuperaci, tedy řízenému větrání s rekuperací tepla, která čistí vzduch a nepouštíte si domů zbytečně zimu. Na rekonstrukce elektroinstalací ale také vzduchotechniku a mnoho dalšího se zaměřuje firma Hrom Instal s.r.o.