V létě chladí, v zimě hřeje

V létě chladí, v zimě hřeje

Tuhé zimy a parná léta. To je realita dnešní doby. Obzvláště v posledních letech nám počasí, jak se říká, dává zabrat. I přes to, že bílé čepice na střechách už dnes prakticky nevidíme, mrazy nás dokáží pěkně potrápit. To se potom může odrazit nejen na našem zdraví, ale také na našem účtu za energie.

Spousta domácností zůstává věrná tradičnímu typu topení, mezi které patří topení v kotli na pevná paliva, nebo plyn. Se stoupající spotřebou a cenou energií, se však stále populárnější stávají tepelná čerpadla, která představují dlouhodobě výhodnější a šetrnější zdroje tepla.

Tepelné čerpadlo má oproti běžným typů vytápění hned několik výhod. Tou nejzásadnější z nich je bezpochyby jeho šetrnost k životnímu prostředí. Nejen že do něj totiž nevypouští škodlivé látky, ale navíc pracuje pouze s přirozeným teplem, které se nachází v okolí vytápěného objektu. Teplo tedy odebírá ze vzduchu, země nebo vody a přeměňuje jej na vyšší teplotní hladinu použitelnou pro vytápění a ohřev teplé vody. Tohle všechno dokáží některé typy čerpadel ve vytápěcím provozu až do – 25 stupňů celsia venkovního vzduchu.

Nejen zimy, ale také léta v posledních letech míří ke svým extrémům. Zatímco dříve nám stačilo spát s oknem otevřeným na ventilku, dnes se i s puštěným ventilátorem budíme zpocení a nevyspaní. Denní teploty, které nezřídka kdy dosahují až k 35 stupňům celsia vyhřejí stěny našich domů natolik, že z nich sálá teplo ještě několik dní po vlně tropických veder.

Naše firma nabízí nejkvalitnější tepelná čerpadla na českém trhu. V zimě váš domov vyhřejí a v létě zase zajistí, aby zůstal příjemně chladný po celý den. Naše tepelná čerpadla využívají nejmodernější komponenty a moderní systém regulace. Čerpadla jsou oblíbená také díky jejich nízké hlučnosti. Jednotky je tak možné instalovat i do hustých rezidenčních zástaveb, aniž byste museli mít strach, že bude hluk rušit sousedy.

Pokud se přes léto jen s tepelným čerpadlem nespokojíte, nabízíme domácnostem také ochlazení v podobě vzduchotechniky či klimatizace. Naše klimatizace jsou opatřeny Eco Senzory, které automaticky nastaví proudění vzduchu podle osob v místnosti nebo intenzity osvětlení. Nemusíte se tedy bát mrazivě vychlazených místností, jaké občas dokáží vytvořit klimatizace na hotelových pokojích.