Proč se vyplatí domácí spotřebiče nechat opravit

Proč se vyplatí domácí spotřebiče nechat opravit

Rozbila se vám doma pračka, myčka, vysavač nebo jiný elektrický spotřebič? Pak není třeba hned zoufat a hledat kolik stojí nový a řešit, kam odvést starý a nefunkční. Často je možné spotřebič nechat opravit, vyměnit jednu nefunkční součástku, a může vám ještě mnoho let spolehlivě fungovat. Oprava vychází často také finančně mnohem výhodnější než nákup nového spotřebiče. Zároveň šetříte také životní prostředí, výroba nových spotřebičů spotřebovává mnoho energie a neobnovitelných zdrojů. Pokud tedy spotřebič lze opravit, je to po všech směrech výhodnější. Mnohé opravy zvládnete i sami podle návodů, na jiné je lepší si pozvat profesionála.

U pračky mezi nejčastější závady patří ucpaný filtr čerpadla, který způsobuje, že z ní nevytéká voda. Tento filtr často stačí pouze vyčistit. Dalším problémem může být, že se buben pračky neotáčí. Zde je na vině většinou přetržený řemen, opotřebovaný motorek nebo elektrotechnická závada. Také se může poškodit topné těleso a pračka pak neohřívá vodu. Na tyto závady je nejlepší si pozvat zkušeného technika, který si s nimi hravě poradí. Když se rozbije myčka, většinou hledáme způsob opravy. Tím, že je zabudovaná v kuchyňské lince je složité ji měnit. Naštěstí opravy mnohdy nejsou složité, a především na trhu jsou snadno dostupné náhradní díly.

Můžete se obrátit například na Ladislava Havelku, který zajišťuje opravy spotřebičů v Třebíči a okolí. Poradí si s opravou pračky, myčky, vysavače, extraktoru a mnoho dalšího. Ladislav Havelka je elektrikář s dlouholetou praxí, a kromě oprav spotřebičů si poradí také se zapojením elektřiny u vás doma, zajistí vám instalaci a zapojení kamerového systému, anténního systému nebo satelitního systému. Elektrikářské práce také zahrnují opravy zásuvek i elektrorozvodů, zapojení elektřiny, elektro revize a mnoho dalšího. Ladislav Havelka si zakládá na individuálním přístupu a profesionálních službách.