Před realizací půdní vestavby pořádně zkontrolujte stav střechy

Před realizací půdní vestavby pořádně zkontrolujte stav střechy

Půdní vestavba je často elegantním způsobem, jak vyřešit problém s bydlením. Díky půdní vestavbě můžete snadno získat pohodlný vícegenerační dům, nebo si rozšířit své stávající prostory. Rozhodně se nejedná o tak nákladnou investici jako stavět dům nový. Ještě před tím, než začnete nadšeně plánovat, na kolik místností si prostor bývalé půdy rozdělíte, je potřeba zjistit, zda je váš typ střechy pro vestavbu vhodný. Na obytnou je bez problému možné předělat sedlovou a mansardovou střechu, u jiných typů bude třeba větší rekonstrukce. Také je potřeba před samotnou realizací podkroví zkontrolovat stav střechy a to důkladně. Pokud tam zatéká, bude nejdříve nutná rekonstrukce střechy.

Tuto činnost je vhodné provádět zhruba od března do listopadu, kdy nehrozí tak časté deště, nejsou sněhové přeháňky a je vhodné počasí. Jakmile máte všechny klempířské a pokrývačské práce vyřešené přichází čas na realizaci podkroví samotného. Firma Michala Kotraše z okresu Šumperk na rekonstrukcích podkroví pracuje za příznivého počasí i během zimních měsíců. Pokud má dům plášť a neprší do něj, je možné provádět dřevěné podlahy, příčky, obložení i izolace. U podlah i příček je potřeba brát v potaz váhu materiálů, v podkroví je třeba využívat takové, které co nejméně zatíží statiku domu. Proto se nejčastěji pro příčky využívají sádrokartony.

Firma Střechy Šumperk je menší soukromá firma, pro kterou je na prvním místě kvalita a spokojenost zákazníků. Cenovou nabídku vám vždy zpracují zdarma na základě výkresové dokumentace nebo podle skutečných údajů zaměřených v místě realizace. Mimo pokrývačů a klempířů jsou ve firmě i šikovní tesaři a pokud tedy toužíte po dřevostavbě jako je například pergola, altán nebo i chata, pak jste na tom správném místě.