O čističky a septiky se nejlépe postarají bakterie, ne chemie

O čističky a septiky se nejlépe postarají bakterie, ne chemie

Nepříjemný pach ze septiků a jímek je u mnoha starších domů a chalup problémem, který dokáže značně znepříjemnit život. Mnohdy je na vině jejich špatná údržba, přitom správně se o septik postarat, aby nezapáchal není až tak složité. Pokud septik doma máte, jistě víte, jak funguje, ale opakování matka moudrosti. Septik funguje mechanicky na biologické bázi. Uvnitř septiku jsou bakterie, které se starají o rozklad jeho obsahu. Právě při narušení rovnováhy bakterií vzniká nepříjemný zápach a krusty. Proto nemůžete pro údržbu septiku využívat chemické přípravky.

Proto jsou ideální volbou produkty od společnosti Ventura Venkov. Tato firma už roky přichází na to, jak mohou biopreparáty nahrazovat tvrdou chemii a tím napomáhají šíření technologie, která je šetrná k životnímu prostředí. Pro septiky je to například přípravek Jenor septiky, který pomocí vybraných bakterií rozkládá biologické látky, toaletní papír, rozpouští nanesené tuky a zvyšuje čerpatelnost jímek. Při pravidelném ošetřování se poté obsah žump stává netoxickou tekutinou bez agresivního zápachu.

Šetrné biopreparáty se však hodí nejen do septiků, ale také například do domovních čističek odpadních vod. Anaerobní a aerobní bakterie společnými silami rozkládají biologické látky (toaletní papír i usazeniny vzniklé praním) a rozpouští nanesené tuky. Mimo to obnovují čistící proces při výpadku dodávky organiky (dovolená) a posilují ho při nadměrné zátěži (návštěvy, velké praní atd).

Díky vysoké šetrnosti k životnímu prostředí jsou biopreparáty vhodným řešením i při čištění odpadů v domácnostech. Chemické přípravky mohou poničit starší potrubí nehledě na dopad na okolní prostředí. pokud odpady chcete vyčistit stejně účinně, možná i účinněji, a u toho zodpovědně k prostředí a šetrně k potrubí, zvolte enzymy od Ventury Venkov. Enzymy postupně rozloží veškeré usazeniny a usnadní odtékání vody. Ideální je takový čistič používat pravidelně preventivně, aby situace že vám nebude odtékat umyvadlo, a ještě z něj bude cítit nepříjemný zápach ani nemusela nastat.