Nebojte se rekonstrukce bytového jádra

Nebojte se rekonstrukce bytového jádra

Podle statistik v koupelně za svůj život dohromady strávíme asi 550 dní. To je rok a půl. Také ze statistik víme, že mezi lety 1958 až 1990 se u nás vybudovalo asi 1,2 milionu bytů a bytových domů, kde se nachází bytové jádro. V mnohých starých panelácích jsou bytová jádra dosud nerekonstruovaná, koupelna má plochu zhruba dva a půl metru čtverečního. Stěny bytového jádra jsou nejčastěji z umakartu, který se odlupuje, usazuje se na něm plíseň a není zvukotěsný. Vzhledem k času, který za život v koupelně strávíte je její rekonstrukce téměř nutností. Začátek rána dělá den a čistit si zuby v příjemném prostředí postaveném podle našich představ je úplně jiné než bojovat s místem ve staré, malé umakartové koupelně.

Prvním krokem při rekonstrukci bytového jádra je projekt a návrh. Vzhledem k omezeným dispozicím bytu se dobré plánování opravdu vyplatí. Poté přichází čas sehnat si kvalitní firmu, která rekonstrukci domu provede. Je potřeba, aby se taková firma zaměřovala na široký rozsah prací, od zednických přes obkladačské až po instalatérské a topenářské práce. Na vše výše zmíněné a mnoho dalšího se specializuje firma Instax Crew. Ve svém oboru má bohaté zkušenosti a za sebou mnoho úspěšně realizovaných zakázek.

Rekonstrukce bytového jádra začíná demontáží toho současného. Proto je potřeba, aby firma zajistila kontejner na odvoz odpadu. Po vyklizení prostoru následuje výstavba nových příček, vyřeší se podlaha. Práce pokračují montáží elektroinstalací, rozvodů vody a odpadů, připravuje se montáž vzduchotechniky. V polední fázi přichází na řadu obklady, spáruje se, osazuje e koupelnový nábytek. Rekonstrukci bytového jádra firma ukončuje úklidem. S kvalitní firmou, která má v oboru dlouholeté zkušenosti je možné celou rekonstrukci stihnout za dva týdny.