I vaše garáž si zaslouží modernizaci

I vaše garáž si zaslouží modernizaci

Stejně jako celý dům i garáž jednou za čas potřebuje rekonstrukci. Pokud jste pávě v takové fázi, nebo stavíte garáž novou, jistě vám přijde na mysl otázka, jaký typ garážových vrat zvolit. Dnes je možností na trhu celá řada a každý typ vrat poskytuje jiné výhody a je ideálním řešením pro jiné situace. Sekční garážová vrata se otevírají svisle nahoru a jsou úsporně uložena v prostoru pod stropem. Toto konstrukční řešení poskytuje maximum místa v garáži i před ní. Tento typ vrat nabízí až o 14 cm větší průjezdnou šířku než například vrata výklopná. Díky trvale elastickému těsnění, odolnému vůči povětrnostním vlivům, jsou ze všech stran optimálně utěsněná. Rolovací garážová vrata vám umožní ponechat volný i prostor pod stropem, který můžete využít na uložení věcí často se na strop garáže montují držáky na snowboard nebo třeba surf. Tvar otvoru garáže nehraje při montáži vrat žádnou roli. Odpadá tak starost, jestli je otvor pravoúhlý, zkosený či se segmentovým nebo kruhovým obloukem.

Posuvná boční sekční vrata Hörmann jsou vhodným řešením i pro velmi speciální montážní situace. Na rozdíl od výklopných, sekčních a rolovacích garážových vrat se jejich vratová konstrukce neotevírá nahoru, ale do strany. To je zvláště výhodné, pokud má strop garáže zůstat volný například pro uložení věcí nebo pokud křídlo vrat nelze ze stavebních důvodů (šikmá střecha, nízký překlad, překážející odpadové trubky) umístit nebo namontovat pod strop. Když rekonstruujete nebo stavíte garáž, je vhodné se zamyslet také nad vedlejšími dveřmi do garáže, které jsou velmi praktickým prvkem. Oceníte je zejména když potřebujete vyzvednout nějaké věci, aniž byste museli otevírat hlavní vrata nebo ve chvílích, kdy druhý vůz parkuje před garáží a dočasně blokuje přístup k vratům. Společnost Hörmann nabízí tyto vedlejší garážové dveře téměř ke každému motivu a typu garážových vrat. Vrata a dveře díky tomu snadno přizpůsobíte téměř jakékoliv stavbě, aniž byste narušili její charakter.

A proč si vybrat právě vrata značky HÖRMANN? Jedná se o značkovou německou kvalitu, tato vrata vydrží i několik generací a spojují v sobě exklusivní vzhled s dlouhodobou ochranou a účinnou tepelnou izolací. Pracovníci firmy jsou vysoce profesionální a poskytují jen tu nejkvalitnější péči. Firma také poskytuje servis svých vrat a vždy vám poskytne rychlou reakci a můžete se na ni obrátit sedm dní v týdnu za příznivé ceny.