Co nás čeká při stavbě montované haly?

Co nás čeká při stavbě montované haly?

Snad každý z nás má dnes alespoň malé povědomí o tom, kolik stojí stavba domu. Je jasné, že se cena bude lišit na základě mnoha kritérií počínaje tím, jestli si dům necháme postavit na klíč, využijeme služeb stavební firmy, nebo se do stavby pustíme dokonce zcela svépomoci, nicméně alespoň rámcovou představu o ceně takové stavby máme. Jak je to ale v případě, kdy potřebujeme postavit výrobní halu? Zde už je pro mnohé z nás cena velmi těžko odhadnutelná.

Podobně jako u rodinných domů se i cena stavby montované haly odvíjí od několika kritérií. Každá stavba montované haly je jedinečná, protože je projektovaná vždy na konkrétní podmínky provozu. Zatímco požadavky na funkci rodinného domu se příliš neliší, montované haly mohou být využívané pro nejrůznější účely, které pro svou správnou funkci potřebují různorodé prvky.

Cena montované haly se na rozdíl od ceny domu dělí většinou na dvě části – horní a dolní stavbu. Spodní stavba zahrnuje veškeré zemní práce, komunikace, podlahy, podlahové konstrukce, izolace, vytápění či obklady. Horní stavba potom představuje primární ocelovou konstrukci, ostatní konstrukce, střešní plášť, stěnový plášť či samotnou montáž.

Ceny montovaných hal se pohybují zhruba od 1 do 7 milionů korun. Určit přesnější cenový odhad je však opravdu složité, jelikož roli zde nehraje pouze velikost či členění prostoru, ale také například design. Zatímco některé ocelové haly slouží pouze jako sklady a musí tedy splňovat především funkční požadavky, jiné montované haly mohou sloužit jako showroomy, kde hraje velmi významnou roli také samotný design.

Pokud plánujete výstavbu montované haly, ale nevíte si rady s její ideální dispozicí či cenou, obraťte se na firmu Famis spol., s.r.o. Společnost působí na trhu již téměř 30 let, což jí dává neocenitelné zkušenosti a praxi, které se vám při vaší investici budou rozhodně hodit. Firma se specializuje na ocelové konstrukce, montované haly a opláštění hal a budov. Zajišťuje jak návrhy a výstavbu zcela nových projektů, tak také úpravy stávajících objektů. Na firmu se proto můžete obrátit nejen pokud se chystáte na stavbu nové haly, ale také v případě, že například potřebujete demontovat stávající halu či ocelovou konstrukci.