Lesy Mladá Boleslav vám pomohou s těžbou dřeva ale i se zalesněním

Lesy Mladá Boleslav vám pomohou s těžbou dřeva ale i se zalesněním

Lesy pokrývají třetinu našeho území, a proto u nás není až tak neobvyklé, když někdo vlastní kousek lesa. S tím, že jste drobným vlastníkem lesa se kromě radosti z vlastního kousku půdy, kam můžete chodit na houby, těžit dřevo na zimu nebo si jen užívat klidu, pojí také povinnosti se o něj starat. Například i taková těžba dřeva, do které se jistě mnoho z vás chce na podzim pustit, aby si udělalo zásoby na zimní vytápění v krbu, se řídí určitými pravidly. nehledě na to, že holinu, která na místě vytěženého lesa vznikne, musíte do dvou let znovu zalesnit, o nově vysazené stromky pečovat, aby je nesežrala zvěř a nadále se o les starat a chránit ho před škůdci. Důležité je také spolupracovat s lesním hospodářem.

Například v okrese Mladá Boleslav nabízí služby lesního hospodáře společnost Lesy Mladá Boleslav a.s. Tato společnost pečuje o lesy u svého hlavního partnera LČR, ovšem zajišťuje lesnické služby i pro majitele soukromých lesů, obecních lesů a má co nabídnout také odběratelům dřevní hmoty. Právě výkup dřevní hmoty nabízí společnost malo- i velkododavatelům.

Dřevo vykupují na odvozním místě i tzv. nastojato. Odvoz i těžbu může zajistit sama společnost. Mimo to se v případě zájmu může postarat v rámci spolupráce i o ozeleňovací práce, následnou péči o stromky až po zajištění kultury. Školkařská výroba a nakládání se semeny a sazenicemi lesních dřevin je také jednou z činností, na které se společnost zaměřuje. Vhodně určit, jaké stromy a v jakých rozestupech budou vhodné k výsadbě, správně naklíčit semena, připravit půdu rozhodně není je tak, a proto se s touto činností hodí pomoc profesionálů, kteří se svou prací mají dlouholeté zkušenosti a všechna potřebná povolení.