Zajištění bezpečnosti a čistoty: Účinné řešení odsávání nebezpečných částic v průmyslu od firmy Rajch 

Zajištění bezpečnosti a čistoty: Účinné řešení odsávání nebezpečných částic v průmyslu od firmy Rajch 

Při svařování kovových materiálů vzniká kouř s podílem prachových a mastných částic, které jsou pro zdraví škodlivé a znečišťují pracovní prostředí. Při broušení a obrábění zase vznikají prachové částice různých velikostí, které poletují pracovním prostředím, ulpívají na nářadí a mohou být pro zdraví nebezpečné. Ani obrábění, vrtání a soustružení není bez rizik. Kapaliny používané při těchto procesech produkují velké množství nebezpečných látek, které se mění na mlhu. Tato mlha je pro obsluhu strojů nebezpečná. Proto je v průmyslu potřeba, mít velmi dobře vyřešené odsávání těchto nebezpečných částic a látek.

Řešení odsávání je vždy potřeba navrhnout s ohledem na způsob obrábění na konkrétním pracovišti a na technické parametry daného prostoru. Odsávání je možné řešit u jednotlivých pracovišť pomocí lokálních řešení jako jsou odsávací stoly, ramena, digestoře nebo mobilní odsávání. Druhou možností je prostorové řešení odsávání, ke kterému slouží odsávací boxy, velkoplošné výustě nebo centrální odsávací systémy. Bohaté zkušenosti s řešením průmyslové vzduchotechniky má firma Rajch. Tato firma byla založena již v roce 1991 jako rodinný podnik, a za svých třicet let na trhu se firma neustále rozvíjí, hledá nová řešení a neustává ve vývoji.

Rajch se zaměřuje primárně na řešení průmyslového a technologického odsávání v širokém spektru oborů – strojírenském, metalurgickém, slévárenském, gumárenském atd. Firma se zaměřuje na řešení jednoduchých aplikací jako je odsávání suchého prachu od svařování a broušení, ale poradí si i s náročnějšími aplikacemi, kam se řadí práce při vyšších teplotách mokrý a lepivý prach nebo výbušné prostředí. Mimo to Rajch vyvíjí také speciální aplikace pro specifické výrobní procesy. U firmy Rajch je zákazník na prvním místě, proto nabízí kvalitní poradenské služby, dodávky profesionálních odsávacích a filtračních zařízení a technologií a samozřejmostí je také rychlý záruční i pozáruční servis dostupný nepřetržitě.