Špičková ekonomicky efektivní zdravotnická technika od Medata

Špičková ekonomicky efektivní zdravotnická technika od Medata

Zdravotnictví jde neustále kupředu mílovými kroky, a to z velké části i díky zdravotnické technice. Co bylo dříve nepřestavitelné, je dnes realitou, díky moderním přístrojům dokážeme změřit cirkulaci v cévách, podívat se téměř až do žaludku bez nutnosti chirurgického zásahu a monitorovat životní funkce pacienta snadno a spolehlivě. Za to vděčíme i zdravotnické technice od firmy Medata, která prodává lékařské přístroje, stará se o jejich servisní zabezpečení a provádí zákaznickou podporu, aplikační školení a konzultace. Špičkovou zdravotnickou techniku na český a slovenský trh firma dodává již více než čtyřicet let. Všichni obchodní zástupci a servisní technici jsou elektrotechničtí inženýři se specializací na biomedicínské inženýrství – lékařské přístroje a pravidelně absolvují odborná školení u výrobců v zahraničí, proto si můžete být jistí, že svému oboru opravdu rozumí.

Společnost se soustřeďuje zejména na tři hlavní distribuční oblasti včetně kompletního zázemí. První z nich tvoří ultrazvukové přístroje. Supersonic Imagine – ultrazvuková elastografie, který poprvé na světě v komerční sonografické technice využívá k zobrazení a diferenciaci tkání ultrazvukem jak podélného, tak příčného šíření ultrazvuku. Podélné šíření slouží k velmi kvalitním 2 D a dopplerovským anatomickým zobrazením tkání a krevních toků, příčné šíření pak k přesnému měření „tuhosti, resp. elasticity“ tkání v tlakových jednotkách (kPa). Medata dále nabízí Clarius HD, což je bezdrátový sonograf zobrazující signál ze sondy v aplikaci ve smartphonu. V nabídce jsou i další ultrazvuky. Z techniky pro cévní diagnostiku nabízí Medata značky Atys Medical, který vyrábí přenosné angiologické diagnostické systémy pro rutinní vyšetřování periferních a extrakraniálních cév s možností měření palcových tlaků a ABI indexů. Dále přístroje od německé firmu DWL a Perimed ze Švýcarska. Třetí oblast tvoří přístroje pro monitorování životních funkcí pacientů.

Vzhledem k situaci na českém zdravotnickém trhu se společnost více orientuje na přístroje na vysoké technické úrovni s nižší cenou pro zákazníka – tzv. „ekonomicky efektivní technologie“, přístroje pro preventivní medicínu a ostatní produkty pro české zdravotnictví. To umožňuje nabízet zákazníkům komplexní program služeb.