Řídící technika se stoletou tradicí pro náročné

Řídící technika se stoletou tradicí pro náročné

Ačkoliv by se mohlo zdát, že hlavní vlna průmyslové revoluce, kdy se technologie mění takřka ze dne na den a výroba je stále rychlejší, přesnější a efektivnější, už je dávno za námi, opak je pravdou. Moderní změny možná nejsou tolik patrné na první pohled jako byla kdysi oblaka páry, o to však dokáží být efektivnější. Nejlépe si tuto pravdu uvědomují právě společnosti, které se mohou pyšnit již více než stoletou historií a které i přes svůj věk, nebo právě díky němu a zkušenostem z něj plynoucích si stále drží přední místa a zastoupení ve všech průmyslových zemích. Příběhy takových firem jsou mnohdy poutavější než nejnovější program kin a je dobré si připomínat historii a co může jediná společnost za relativně krátkou dobu dokázat.

Takovým příkladem je i společnost Heidenhein, jejíž počátky sahají až do roku 1889, kdy Wilhelm Heindenhain založil firmu na leptání kovů. Ačkoliv druhá světová válka tuto již zaběhlou společnost téměř zničila, syn původního majitele ji obnovil, a to ještě velkolepější, než byla. Johannes Heidenhaim, jak se tehdy jmenovala i firma si uvědomoval, jak zásadní roli hrají inovace a nové technologické vymoženosti a během krátké doby byl výrobní program rozšířen o optické snímače polohy pro obráběcí stroje. Na počátku šedesátých let následuje přechod ke snímačům délek a úhlů s fotoelektrickým snímáním. Tento vývoj poprvé umožnil automatizaci mnoha strojů a zařízení ve výrobním průmyslu. Dnes vyrábí mnoho zařízení pro řízení obráběcích strojů.

I v současné době investuje tato firma nemalé prostředky do vývoje a výzkumu, díky čemuž si stále drží přední místo na světovém průmyslovém trhu a CNC řízení obráběcích stojů po vzoru společnosti Heideinheim je dnes již takřka evropskou normou. V jejich sortimentu najdete nejmodernější TNC řízení, snímače i vyhodnocovací elektroniku. Nakupovat u firmy s tak dlouho tradicí, která dbá, aby si zachovala svou kvalitu a jméno se vyplatí.