Pružiny najdou využití na mnoha místech

Pružiny najdou využití na mnoha místech

Pružiny mají v průmyslu možná až nečekaně mnoho využití. Díky jejich vlastnostem, kdy se mohou v jednom nebo i více směrech elasticky deformovat a poté se vždy vrátí do výchozí polohy, se využívají v mnoha strojích. Využívají se ke zrychlení nebo akumulaci sil, k pružnému spojení různých součástí i k mírnění rázů a kmitání. U dopravních prostředků se využívají k odpružení karoserie, motoru nebo pro uzavírání ventilů ve spalovacím motoru. Existuje jich mnoho druhů, které každé najdou své uplatnění jinde.

Jednou z firem, která se již dlouhá léta zaměřuje na výrobu a servis pružin všeho druhu je SV výrobní s.r.o. Ve výrobě navázala na více než padesátiletí zkušenosti Hanáckých železáren a péroven a dodává pružiny pro železniční dopravu, hutnický průmysl, strojírenství i těžbu nerostů. Firma nabízí precizní a kvalitní výrobu kuželových, pásových, šroubových i listových pružin i pružících elementů, všechny podle platných nařízení a norem. Nejčastěji je najdete v náraznících táhel železničních vozidel, v odpružení silničních vozidel i u strojních součástí jako jsou drtiče, strojní nůžky, mlýny nebo výklopníky. Pružinové tlumiče nárazů jsou potom potřeba i u vysokých pecí, výtahů nebo rozvodů potrubí.

 

Společnost SV výrobní dále svým zákazníkům poskytuje komplexní služby od výpočtů, technického návrhu a konstrukce pružin až po jejich samotnou výrobu a testování. Pružinu jsou schopní vyrobit podle výkresové dokumentace, zadaných parametrů nebo vzorku pružiny. Nedílnou součástí nabízených služeb je veškeré poradenství v ohledu konstrukce pružin, kontroly parametrů na testovacích zařízeních nebo i možnost optimalizace pružin.