Po našem zásahu budete topit levněji

Po našem zásahu budete topit levněji

Také někdy přemýšlíte, jak je možné, že za topení platíte tolik peněz? Raději v zimě s topením šetříte a měníte je za další a další vrstvy oblečení, které vás měsíčně nic nestojí? Možná na to jdete špatně!

Existuje cesta, jak za topení ušetřit, aniž byste museli na svém topném systému cokoliv měnit. A jak na to? Pomůžeme vám.

Jsme firma DK CHEMO a zabýváme se chemickým čistěním. Ptáte se, jak že chemické čištění souvisí s teplem vašeho domova, nebo dokonce jak vám tahle věc může pomoci ušetřit peníze za topení? Je to poměrně jednoduché. Nabízíme stoprocentně účinnou, ekologicky šetrnou a také cenově dostupnou technologii chemického čištění.

Podobně jako se čas od času zanese vaše varná konvice a musíte ji nechat vyvařit, aby se z ní dostaly nečistoty a vodní kámen, u vašeho topení to není jinak, jen poměrně ve větším měřítku. V průběhu času v topení vznikají usazeniny. Na tom není nic špatného, každý přístroj, obzvláště ty, které pracují s vodou se může postupně začít opotřebovávat. V tomto případě však není nic špatně s fungováním vašich radiátorů jako takových, jen je v důsledku vysoké míry usazenin omezená jejich provozuschopnost, což se v praxi může projevit tak, že neustále přidáváte na topení, a kýžený výsledek se nedostavuje. Neustálým otáčením kolečka u radiátorů však fungování topení bohužel nezefektivníte. Špatně je zkrátka něco uvnitř.

Pevné povlaky, které se tvoří na teplosměnných plochách se nazývají inkrusty. Tvoří je především uhličitany vápníku a hořčíku, sírany a uhličitany železa. Tyto nánosy na teplosměnných plochách potom snižují účinnost zařízení a způsobují tak nedostatečný přenos toho jediného, co od topení očekáváme- tepla. V místech se sníženou cirkulací, která je například u radiátorů nebo zásobníků teplé vody, vznikají navíc usazeniny ve formě kalů.

Vyčištění topných systémů vám tedy přinese okamžité úspory energií ve formě tepla, plynu a elektřiny. Díky tomu můžete ročně ušetřit až 30% celkových nákladů vynaložených za teplo. Čistění také zamezuje korozi, tedy prodlužuje životnost čištěných soustav a jejich prvků. Finanční částka, kterou dáte za chemické čištění je výrazně nižší než rekonstrukce systémů, které navíc na rozdíl od našeho čištění vyžadují výrazný zásah do chodu budov a domácností. No a zapomenout nesmíme pochopitelně ani na maximalizaci účinnosti přenosu tepla a tím pádem i zvýšení tepla ve vašich domovech.