Hlavním odběratelem je Německo

Hlavním odběratelem je Německo

Potřebujete svařované a montované kovové konstrukce? Chcete navázat kontakt s podnikem, který má k dispozici mokrou a práškovou lakovnu? Potom jste na správné adrese v Horažďovicích na Strakonické ulici. Sídlí tam Otavské strojírny, a. s., firma s více než padesátiletou tradicí, která v současné době zaměstnává v regionu 230 pracovníků a další hledá. Vyrábí svařované konstrukce a komponenty pro skladové systémy, svařované konstrukce do hmotnosti 14,5 tuny, části stavebních a zemědělských strojů, konstrukční celky pro kolejová vozidla, konstrukce klimatizačních a vzduchotechnických zařízení pro kolejová vozidla, svařence z hliníku a z nerezových ocelí, svařence pro potravinářský průmysl, konstrukční celky pro energetiku a také přesné výpalky – laserové, sekané, pálené plasmou a autogenem. Otavské strojírny se orientují hlavně na export, velká část jejich produkce putuje do Německa. Denně brány strojíren opustí několik kamionů strojírenských výrobků a směřuje k našemu západnímu sousedovi.

Otavské strojírny navazují na tradici podniku STS Klatovy, mají dvě provozovny – v Sušici a v Horažďovicích. Vlastní několik certifikátů, mají zavedený systém managementu kvality a systém enviromentálního managementu.

Společnost disponuje třemi svářecími roboty, provádí ruční svařování TIG, MIG, MAG a bodové, řezání, tryskání na zařízení s průřezem 600 x 1100 mm a délkou kusu 11 metrů. Lasery na výrobu přesných výpalků zpracovávají plechy z hliníku, Niro a oceli. Ve strojírnách se provádí rovněž zakružování a hranění.

V roce 2015 byla postavena úplně nová hala pro finální montáž a kompletaci hotových výrobků. Ve stejné době vznikla nová lakovna. Před lakováním výrobky procházejí předúpravou, u výrobků z černého železa se provádí tryskáním ocelovou drtí, u výrobků z hliníku a nerezu korundem, jen u hliníku  chemicky.

A co by si Otavské strojírny přály do budoucnosti? Chtěly by se stát respektovaným a žádaným partnerem při poskytování služeb, dodávek komplexních strojírenských celků a vlastních výrobků.