Digitální tisk má řadu výhod

Digitální tisk má řadu výhod

Digitální tiskárna je dnes hojně využívaným způsobem tisku, která šetří nejen náš čas ale také peníze. Digitální tisk tak pomalu ale jistě nahrazuje ofsetový tisk. A v čem vlastně tkví jeho výhody či naopak nevýhody?

Vytisknout pár stran papíru A4 dnes dokáže prakticky každá levnější tiskárna. Pokud ale chceme tisknout například knihu, potřebujeme už mnohem sofistikovanější a složitější systém, jakým je právě digitální či ofsetový tisk. Digitální tiskárna funguje na podobném principu jako běžné domácí či kancelářské tiskárny, i když její vzhled může být naprosto odlišný. Tiskárna je napojená přímo na počítač a bez jakýchkoliv mezikroků je připravená k tisku. Oproti tomu ofsetový tisk je prováděn pomocí velkých strojů, ve kterých mezi dvěma válci běží dlouhý pás papíru, na který nanáší každý válec jednu barvu. Ty potom dohromady vytvoří obrázek či text. Nevýhodou tohoto typu tisku je nemožnost vytisknout přesný počet kusů, jelikož chvíli trvá, než stroje začnou tisknout a chvíli zase, než se vypnou. Oproti tomu digitální tisk umožňuje vyrobit přesný počet kusů o libovolném počtu stran dělitelným dvěma. Kromě toho umožňuje střídavě tisknout barevné a černobílé stránky, a to zcela v libovolném pořadí.

Společnost VYDOS Bohemia s.r.o. poskytuje komplexní technické a poradenské služby v oblasti polygrafie, speciální digitální tiskové stroje, IT a ICT řešení. Na českém a slovenském trhu firma již více než 15 let zastupuje řadu světových výrobců tiskových a dokončovacích zařízení. Za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti, díky kterým se svou nabídku snaží neustále zdokonalovat, což může potvrdit velké množství spokojených zákazníků.

Kromě samotné výroby a prodeje nabízí firma také profesionální poradenství a servis. Pokud si zákazníci nevyberou ze sériové výroby, nabízí společnost také výrobu strojů na zakázku podle specifických požadavků a potřeb zákazníků. Firma se dále zabývá také montáží jednotek, které umožňují tisk Braillova písma na libovolné typy tiskových strojů. Aplikace Braillova písma je potom realizována pomocí termografie.

Oblíbeným sortimentem firmy jsou také laserové výsekové stroje. Ty jsou pomocí sofistikovaného laserového systému schopny rychle vytvořit přesný digitální výsek podle parametrů zadaných do počítače.