Aby stroje nekorodovaly

Aby stroje nekorodovaly

Aby vám jakýkoliv výrobek z kovu sloužil co nejdelší dobu, musíte ho opatřit povrchovou úpravou. Nejlépe lakem. Technologie pro lakovny a průmyslové provozovny, které se lakování věnují, dodává brněnská firma Naver, s. r. o. Sídlí v Brně – Maloměřicích v Obřanské ulici. Objednat se tady dají odsávací systémy, tryskací kabiny, přípravny, míchací boxy a agregáty. Pro všechny dodané celky firma Naver poskytuje také servis, montáže, dodává náhradní díly a filtry a poradí vám s dalšími probémy, jako je rozšíření výroby, doplnění dalším vybavením a financování.

Kabiny, které Naver nabízí, jsou výrobky americké firmy NOVA VERTA. Jsou to lakovací kabiny, vysoušecí, sušící, odmašťovací, kabiny pro průmyslové broušení a tryskací boxy.

A jaké jsou největší výhody výrobků NAVA VERTA? Pět rozdílných provozních režimů snižuje náklady na energii, ovládací prvky Allen-Bradley zjednodušují aplikaci laku, řídící systém má vlastní diagnostiku, špičkové osvětlení, průtok vzduchu podporuje barvy ředitelné vodou, kabiny mají odolnou a kvalitní konstrukci, vynikající ovládací prvky a dálkové ovládání, které minimalizuje náklady na instalaci.

Firma Naver prodává také Vortex systémy, vyvinuté americkou společností Nova Verta. Je to nízkonákladové zařízení pro úspoeru energie, které se dá nainstalovat do jakékolik lakovací kabiny. Zkracuje dobu sušení a vytvrzování, zvyšuje schopnost odpaření vodou ředitelných barev před aplikací čirého nátěru. Systém Vortex zkracuje dobu vytvrzování o třicet až padesát procent, čímž šetří velké množství energie.

Kabiny pro průmyslové lakování se hodí pro konečnou úpravu nákladních automobilů, lodí, letadel, lokomotiv, flexibilita systému umožní přizpůsobit se vašim specifickým potřebám. Kvalita výroby souvisí s možnostmi průmyslových kabin Nova Verta. Jsou tvořeny třívrstvými panely s pozinkovaným interiérem. Přesné navržené panely se připevňují k vodorovnému a svislému ocelovému rámu pomocí soustavy šroubů a matic. Konstrukce maximalizuje energetickou účinnost a komfort a eliminuje nedostatky při sběru nečistot, které mohou vést ke korozi. Všestrannost kabiny zvýšuje možnost vybrat si umístění dveří. Kabina se dá dveřmi snadno rozdělit na dvě části, a když přidáte další řídící systém, máte druhou samostatnou kabinu.