Zbavte se starého auta zodpovědně

Zbavte se starého auta zodpovědně

Bez aut si už nedovedeme představit život. Každý rok se jich na světě prodá kolem devadesáti milionů a jejich celkový počet už přesáhl jednu miliardu a každoročně roste. Výhod aut je mnoho, jsou rychlým způsobem, jak se dostaneme kamkoliv a jsou pohodlná. Také jsou však velkým problémem pro životní prostředí, a to nejen když jsou pojízdná. Stále přibývá i autovraků.

Starého a po léta spolehlivého auta, se který člověk objel půlku světa může být těžké se vzdát, když se porouchá. Avšak mnohdy oprava vyjde na více peněz, než koupě pěkného ojetého auta a nezbývá nic jiného než starý vrak dát k likvidaci. Mnoho majitelů aut tento krok oddaluje, protože má strach ze složitého papírování a starostmi spojenými s likvidací auta a vrak pak léta zabírá místo na parkovišti. Tyto obavy jsou však zcela neopodstatněné a není třeba s likvidací otálet. Autovrakoviště vám vždy pomohou s vyřizováním papírování a snadno zjistíte, co vše je třeba udělat. Mnohdy za to, že se rozhodnete své auto zlikvidovat ekologickou cestou ještě dostanete drobnou finanční kompenzaci.

Prvním krokem k ekologické likvidaci vozidla je najít nejbližší autovrakoviště ve vašem okolí, zavolat a domluvit se na odtahu. Společnost bude potřebovat informace o vozidle, jako je technický průkaz, druh a hmotnost vozidla a souhlas majitele k likvidaci, jeho občanský průkaz nebo plná moc. Jakmile je zajištěn odtah automobilu a jeho likvidace, vystaví vám společnost protokol o jeho ekologické likvidaci a registrační značky, toto zanesete na Registr vozidel a necháte automobil vyřadit z evidence. Jakmile bude auto vyřazené z registru, nezapomeňte také zrušit povinné ručení u pojišťovny.