Renovací kardanové hřídele můžete ušetřit

Renovací kardanové hřídele můžete ušetřit

Ačkoliv jde technika dopředu mílovými kroky, do dnes nikdo nevymyslel auto, které by vydrželo desítky let bez jediné poruchy. Namáhané materiály se časem opotřebovávají a dříve nebo později je potřeba jednotlivé části vyměnit. Když je jednotlivé díly potřeba nahradit novými nelze kvůli technické náročnosti daných dílů mluvit zrovna o malých částkách za jejich pořízení. A nebo to jde i jinak?

Například u kardanové hřídele je pořizovací cena velmi vysoká, protože jsou na ni kladeny přísné nároky. Tato hřídel slouží k přenosu kroutícího momentu od poháněcí k poháněné soupravě. Využívá se v situacích, kdy hnací a hnaná hřídel nejsou v jedné ose nebo se vůči sobě pohybují. Pokud nechcete volit finančně náročnou výměnu této hřídele, nezoufejte. Některé firmy se zaměřují na opravy kardanu. Renovace zahrnuje opravu drážkové hřídele včetně náboje, opravu volných ok, výměnu poškozené trubky, výměnu křížů a také montáž a vyvážení.

Další částí vozu, která se velmi rychle opotřebovává a nejvýrazněji trpí při přetížení auta nebo při jízdě po nerovném povrchu je náprava. Přitom i od jejího stavu se odvíjí jízdní komfort, a hlavně vaše bezpečnost. Náprava spojuje kola s nosnou částí karoserie a proto, když při jízdě slyšíte jakékoliv divné lupání, klapání nebo vrzání, neoddalujte jeho renovaci. Když se vám například utrhne čep z podvozku, může to skončit i vážnou dopravní nehodou. Opravy náprav tedy zahrnují vše od oprav polonáprav, přes čepy, drážkové hřídele, náboje, všech typů až po opravu ozubených kol. U oprav a renovací je dobré se ujistit, že je firma zajistí v souladu s výkresovou a technologickou dokumentací tak, aby splnily přísné normy a standarty.