Kamiony jezdí do Ruska i střední Asie

Kamiony jezdí do Ruska i střední Asie

V České republice je hodně firem, jejichž hlavní náplní práce je mezinárodní nákladní automobilová doprava, ale těch, které se orientují na Rusko a bývalé státy Sovětského svazu, už tolik není. Jedna taková už od roku 1992 nabízí svoje služby v Opavě. Jsou to přepravní služby pro firmy, působící na domácím trhu, i pro ty, které potřebují dovézt náklad do zahraničí. Společnost vznikla jako stavební organizace, má dlouholeté zkušenosti v přepravě stavebních materiálů a v manipulaci s nimi. Dokáže si poradit i s naložením a převozem nadrozměrných nákladů. Kamiony, které směřují do zahraničí, se často vydávají na dlouhou pouť do Ruska a dalších bývalých socialistických zemí na východě Evropy. Vozí tam i náklady, které vyžadují přepravu mrazírenskými vozy.

Mimo přepravu společnost poskytuje i další služby, které s náklady úzce souvisejí. Jsou to především opravy nákladních aut, a také jejich prodej. Přímo v areálu firmy se dá ve všední dny koupit benzín a nafta za velmi příjemné ceny.

Strojně dopravní služby Opava mají ve svém vozovém parku pětadvacet nákladních aut, některé i se speciální technikou na přepravu nadrozměrných a velmi těžkých nákladů až do hmotnosti 35 tun. Vozidla jsou pravidelně podrobována technické kontrole, řidiči mají mnoholeté zkušenosti s přepravou nákladů do zemí na východ od našich hranic. Přeprava jednotlivých nákladů je přesně naplánována, dosažení jednotlivých etap cesty se kontroluje a díky tomu je možné vyhovět přání každého klienta. Společnost je pojištěna a nese plnou materiální odpovědnost za náklad. Pracuje pro takové významné klienty jako je Alta, a. s. Brno, Union Ocel Praha, Ostroj Opava, Pumpa Brno a další.

Pro vnitrostátní přepravu společnost nabízí autojeřáby, sklápěče, valníky, hydraulické ruky, valníkové návěsové soupravy a speciální nízkoložný podvalník s ložnou plochou 3 x 9,4 metru. Podvalník má užitečné zatížení do 35 tun, dá se roztáhnout, takže jeho ložná plcha se může zvětšit až na 3 x 15,2 metru. Výška ložné plochy je 0,75 metru, a tak se podvalník hodí i pro přepravu vyšších nákladů. Jeřábové práce se provádějí s náklady do hmotnosti 2,5 tuny nebo se zkráceným ramenem do sedmi tun. Hydraulická ruka má dosah až 16 metrů.