Vzduchové pružiny pro pohodlnou jízdu

Vzduchové pružiny pro pohodlnou jízdu

Bez odpružení či pérování by se v automobilech jezdilo značně nepohodlně. Mnozí si možná ještě vzpomenou na stará auta, kde jste cítili každý výmol a nerovnost na cestě. Právě díky odpružení při jízdě po našich dálnicích necítíme každý otřes. Kromě klasického odpružení se v automobilovém průmyslu čím dál častěji využívá i systém vzduchových pružin neboli měchů.

Ty se využívají, když je nutné posílit originální pružiny při převážení těžkého nákladu a montují se na zadní nápravu vozu. V tomto případě, pokud auto není naložené, nijak neovlivňují jeho vlastnosti, ale při převážení těžkého nákladu výrazně posilují stabilitu vozidla a tím i zvyšují bezpečnost jízdy. U jiných automobilů pak vzduchové měchy mohou zcela nahradit klasické pružiny. Při jejich využití nesedí hmotnost auta na ocelových pružinách ale na tlakovaném vzduchu uvnitř měchu. Zaručují tak vetší jízdní pohodlí a možnost snížení světlé výšky auta, což se hodí třeba na dálnici, kde má díky tomu auto nižší odpor vzduchu a menší spotřebu. Velký výběr vzduchových pružin pro autobusy, trolejbusy ale i nákladní vozy nabízí specializovaná firma Air Springs. Pokud vás neuspokojí pestrá nabídka a neseženete co potřebujete, firma nabízí i návrh a výrobu vzduchových pružin podle přání zákazníků.

Avšak systém vzduchových pružin a vibroizolace ocení hlavně profesionální řidiči, kteří tráví za volantem většinu času. Odpružené sedadlo řidiče pomocí vibroizolace zajistí velký komfort. U vozidel Tatra se často využívá odpružení zadní nápravy. Automobilový průmysl není jediný, kde se tyto pružiny dají využít. Pomohou od nežádaných vibrací strojů i v těžkém průmyslu nebo u velkých výrobních strojů jako jsou pletací stroje, hydraulický lis, drtič uhlí nebo i šicí stroje.