Vdechujeme plastům život

Vdechujeme plastům život

V dnešní době jsou plasty snad nejvyužívanějším materiálem. Díky své nerozbitnosti jsou plasty často využívány pro dětské výrobky. Nejen že je děti nerozbijí, ale ani se o ně neporaní, jakoby tomu bylo například u skla. Stačí se jen rozhlédnout po dětském pokoji a uvidíme hned několik takových výrobků. Plastové stolečky a židličky, krabičky na svačiny, fixy, plastové krabice na ukládání hraček a samozřejmě samotné hračky. Dříve byly hračky vyráběny především ze dřeva, dnes, pokud narazíte na hračku, která není alespoň z části plastová, je to zázrak. Výrobky z plastů však nevyužívají pouze děti. Zásuvky, sluchátka, rámy u televize, vypínače, lišty, tolik oblíbená plastová okna, která dnes již najdete takřka v každé domácnosti a mnoho dalších praktických výrobků, vyrobených právě z plastu. Dokonce ani domovní dekorace se bez použití plastu jen těžko obejdou. Počínaje některými typicky skleněnými výrobky, jako jsou třeba vázy, které jsou pro větší praktičnost vyráběny také z plastů, přes umělé kytky, kterými spousta lidí zdobí svá obydlí až po různé plastové 3D dekorace na zeď. Tohle je jen výčet některých plastových výrobků.

Před tím, než se plasty dostanou ke konečnému spotřebiteli, musí projít ještě několika důležitými výrobními kroky. Jsme rodinná firma Gabriel- Chemie, fungující pod vedením druhé generace již přes 60 let. V současné době jsme jedním z předních výrobců Masterbach v Evropě. A co je vlastně náplní naší práce? Dal by se říci, že plastům „vdechujeme život“. Zhotovené plastové výrobky upravujeme, aby byly esteticky příjemné a pro naše oči zajímavé. Náš sortiment zahrnuje aditivní předsměsy, barevnou předzákladovou směs, černý a bílý předzáklad a kombinovaný předzáklad. A co s tímto vším dokážeme?

Pomocí barevných koncentrátů jsme schopni plasty zabarvit do široké škály barev podle přání zákazníka. Nezabýváme se však pouze zabarvením plastů. Jsme také specialisty na dokončování plastů s funkčními přísadami. Díky naší předsádce laserových aditiv, můžeme na plasty označit, na ně značení trvalé či na ně umístit dekorativní prvek a to naprosto bezkontaktně. Toto nám umožňuje vytvářet vlastní vzory a personalizované značky a dokonale je přizpůsobit téměř jakémukoliv plastovému povrchu.

Některé firmy plasty vyrábí a díky nám zase dostávají „kabát“, který vás zaujme a díky kterému výrobky budete chtít mít i u vás doma!