Uniforma dělá zaměstnance

Uniforma dělá zaměstnance

Říká se, že „šaty dělají člověka“, a toto tvrzení rozhodně nemá od pravdy daleko. Obzvláště v moderní době, kdy není nic vysloveně zakázáno, můžeme nosit doslova cokoliv se nám zachce. Přestože stále na ulicích převažují střídmě oblečení lidé, čím dál méně se pozastavujeme nad tím, když vidíme v tramvaji člověka oděného do dlouhého černého kabátu s fialovými vlasy, jak si nohou obutou v mohutných kanadách podupává do rytmu hudby, která mu hraje ve sluchátkách. Stejně tak nás dnes asi nevyvede z míry slečna v minisukni s tričkem, které vypadá, že se ji buď sepralo anebo při nákupu omylem zabloudila do dětského oddělení. Dokonce i tepláky, které původně sloužily naprosto praktickým účelům a lidé si je oblékali maximálně na úklid či pohodlné sledování televize, jsou dnes módním výstřelkem, ve kterém se neostýcháme jít do kavárny, nebo třeba do kina.

Přesto však stále existují místa, kde se nad povinným dress codem vůbec nepozastavujeme, a dokonce ho svým způsobem i vyžadujeme. Stejně tak, jak nám totiž oblečení může pomoci se od ostatních odlišit a ukázat svoji jedinečnost, může nám pomoci také některé povolané lidi rozeznat od ostatních. Řeč je o pracovních oděvech, uniformách a stejnokrojích, které mají své důležité místo nejen u příslušníků policie, lékařů či záchranných složek ale také například v pohostinství.

Když přijdeme do restaurace, tak nějak automaticky očekáváme, že se někde vynoří číšník v černých kalhotách a bílé košili, který k nám přispěchá s jídelními lístky. Stejně tak po příjezdu do hotelu je nám hned jasné, kdo má na starosti recepci, kdo se nám postará o zavazadla, a kdo nám bude uklízet pokoj. Ne že by to snad tito lidé měli napsáno na čele, nicméně mají oblečení, které je od ostatních dost jednoznačně odlišuje.

Přestože jsou pracovní oděvy nedílnou součástí každé restaurace či hotelu, dříve striktně společenský styl se začíná postupně rozvolňovat. Některá pohostinská či ubytovací zařízení volí pro své zaměstnance mnohem uvolněnější a ležérnější uniformy, než tomu bylo dřív. Jedno ale platí stále – oblečení zaměstnanců musí mít alespoň jeden společný prvek, díky kterému budou zákazníci s jistotou vědět, na koho se v případě potřeby mohou obrátit.

Na rozdíl od oblečení, které nakupujeme pro vlastní užití, jsou pracovní oděvy poměrně dlouhodobou záležitostí. Naši zaměstnanci v nich budou trávit většinu dne a vzhledem k tomu, že se jedná o pracovní oděv, měli bychom počítat také s možným opotřebením či znečištěním. Při výběru pracovních oděvů bychom proto měli mít všechny tyto věci na paměti a zaměstnanecké oděvy vybírat s rozmyslem.

Firma TRIANGLES nabízí nejrůznější typy pracovních oděvů a uniforem té nejlepší kvality. Na jejím e-shopu najdeme širokou nabídku pracovních stejnokrojů od hasičských a policejních oděvů až po instalatérské kombinézy. Součástí nabídky jsou také dámské a pánské pracovní společenské oděvy, které najdou perfektní využití v luxusních hotelech či při speciálních akcích a oslavách. Firma si zakládá na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi. Kromě stálé nabídky oblečení tak nabízí také zakázkovou výrobu uniforem na míru požadavkům zákazníka.