Pryskyřice dodá vašemu bydlení šmrnc!

Pryskyřice dodá vašemu bydlení šmrnc!

Pryskyřici zná většina z nás jen jako lepivý produkt jehličnatých stromů. Smůla, jak se lidově pryskyřici říká, má však celou řadu využití. Že se pryskyřice používá k výrobě lepidel, nás vzhledem k její mazlavé struktuře asi nepřekvapí, své uplatnění však může najít také při výrobě parfémů, laků nebo dokonce křišťálových šperků.

Jednou z hlavních vlastností pryskyřice je její tuhnoucí struktura, která může po zaschnutí působit podobným dojmem jako sklo. Právě toho využívá spousta šikovných kutilů, kteří si pomoci ní vytváří dekorační skleničky s okvětními lístky, které po zalití a zatuhnutí pryskyřice vydrží ve stejném, na pohled čerstvém stavu prakticky napořád. Oproti sklu, které takto použitá smůla nápadně připomíná, je však ohebná, snadno tvárná, a především prakticky nerozbitná. Navíc se elegantně přizpůsobí každému záhybu předmětu a vytvoří jeho pevnou schránku.

Své využití dnes nachází pryskyřice také jako originální doplněk v nábytkářství. Firma SYNPO a.s. dokáže za pomoci ní vykouzlit naprosto originální designy nábytku, které ozvláštní naprosto každý interiér. Transparentní licí epoxidová pryskyřice, kterou firma pro své výrobky používá, našla své uplatnění především ve výrobě stolů a používá se nejčastěji v kombinaci se dřevem, které po spojení s tímto materiálem získá naprosto nezaměnitelný vzhled. Kromě designových prvků, kterými pryskyřice dokáže dřevo obohatit, je používána také pro své vysoce ochranné vlastnosti, díky kterým vypadá dřevěný nábytek i po letech stále stejně. Nápomocná může být také při opravách prohnutého a pokrouceného dřeva a na vyztužení dřeva proti průhybu a kroucení.

Nepotřebujete nový nábytek, ale i přes to si chcete interiér nějak ozvláštnit? Firma nabízí také aplikaci pryskyřice na povrchy uměleckých děl, fotografií, nebo třeba zalití drobných předmětů, které ve spojení s „novým kabátem“ dostanou moderní chytlavou vizáž. Kromě toho ochrání obrazy a staré fotografie před žloutnutím v čase a zvyšuje hodnotu a atraktivitu každého předmětu, na kterém je použita.

Kromě pryskyřice nabízí společnost SYNPO také svou řadu průmyslových barev Akrylmetal. Své výrobky firma dodává předním strojírenským a automobilovým výrobcům produkujícím v České republice. Své služby však nabízí také malým a středním firmám zabývajícím se povrchovou úpravou.