Přídavná zařízení pro vysokozdvižné vozíky

Přídavná zařízení pro vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky slouží lidem pracujícím v široké škále oborů. Tzv. ještěrky, jak se VZV také slangově říká, využívají zaměstnanci logistických firem a skladů, ale i třeba lesníci či stavaři. Jedná se o šikovná vozítka, která jsou ideální volbou pro jinak složitou vertikální manipulaci s materiálem. Vysokozdvižné vozíky jsou v dnešní době opravdu neocenitelnými pomocníky, bez nichž bychom si některé pracovní úkony nedovedli vůbec představit.

Užitečnost VZV však může být ještě umocněna přidáním patřičného přídavného zařízení, které umožňuje dokonalé přizpůsobení vozíku vašim zcela konkrétním požadavkům. Pokud se rozhodnete vybavit svůj vysokozdvižný vozík tím správným přídavným zařízením, můžete se spolehnout, že efektivita práce celé vaší firmy půjde rapidně nahoru. Zvýší se rychlost manipulace s materiálem i komplexního fungování skladu, jistě oceníte i fakt, že některá z těchto zařízení jsou schopna výrazným způsobem zvýšit také bezpečnost práce s VZV.

Na trhu najdeme celou řadu rozličných přídavných zařízení. Mezi nejpoužívanější z nich patří tzv. univerzální zařízení, která lze namontovat k jakémukoliv typu VZV (ať už jde o stroj z řady Linde, Still, Hyundai nebo třeba Balkancar). K dispozici jsou však i mnohá další zařízení, díky kterým můžete udělat ze svého vysokozdvižného vozíku skutečně multifunkční stroj. Dodavatelé nabízejí i možnost přizpůsobení jakéhokoliv přídavného zařízení individuálním požadavkům každého konkrétního zákazníka.

Univerzální přídavná zařízení k VZV můžeme rozdělit do dvou základních skupin – zařízení hydraulická a mechanická. Mezi nejprodávanější hydraulická přídavná zařízení patří například boční posuvy, hydraulické nosiče vidlic, přidržovače kulatiny či hydraulické lopaty; z mechanických přídavných zařízení můžeme zmínit jeřábová ramena, montážní plošiny, nosné trny či užitečné sněžné pluhy.

V nabídce dodavatelů VZV najdete široké spektrum rozličných přídavných zařízení, z nichž si stoprocentně vyberete to, které bude skvěle vyhovovat všem vašim požadavkům. Někteří dodavatelé navíc nabízejí opravdu komplexní služby – vy si jen vyberete patřičné přídavné zařízení a firma se postará o zbytek. Zařízení vám spolehlivě dodá, namontuje i seřídí. Dodat je přitom schopna nová i repasovaná přídavná zařízení pro vysokozdvižné vozíky, je tak jen a jen na vás, čemu dáte přednost. Tato zařízení jsou často dovážena ze zahraničí, u nás se o ně starají špičkoví specialisté. Vždy tak máte jistotu, že se k vám dostane kvalitní a důkladně prověřené zboží.