Plastové obaly a jejich cesta i cíl

Plastové obaly a jejich cesta i cíl

Všichni asi známe výrobky z plastů. Od nejrůznějších plastových lahví až po dětskou židličku vyrobenou ze stejnojmenného materiálu. Žijeme v době, kdy tento materiál nachází zastoupení v mnoha odvětvích lidského života. Dokonce si troufám říct, že skoro každá třetí věc na kterou si vzpomenete, je vyrobená z plastu. Ať už jsou to nástroje na označení jízdenek v tramvaji, květináč pro vaši kytičku stojící v obýváku, nebo téměř jakýkoliv obal kosmetiky, který máte v koupelně. Plast je materiál, který je pevný a zároveň není příliš křehký (jako například sklo), je tedy hojně používaný a u spousty věcí nahrazuje materiály jiné, které se používaly dřív (například plastová láhev na mléko téměř nahradila tu skleněnou a třeba oblíbená dochucovadla jako kečupy a horčice už najdeme taky převážně v plastových lahvích).

Je to ale poněkud dlouhá cesta, než takový „kus plastu“ vznikne. Obecně se plasty vyrábí vstřikováním do různých forem, kdo ale vyrobí ty formy?

Firma Cecho, Bohumil Cempírek s.r.o. se mimo jiné zabývá právě výrobou forem a to konkrétně forem plastových. Tuto formu vám firma nejdříve navrhne a připraví 3D konstrukt, kde předvedou i simulaci natékání a po vašem souhlasu a vzájemné domluvě pro vás celé vstřikovací formy vyrobí. Firma se specializuje na výrobu forem pro stroje Babyplast, což je miniaturní plně hydraulický vstřikovací lis s uzavírací silou 6, 2 tuny. Tento stroj se potom používá nejen na zpracování veškerých běžných termoplastů, ale také keramiky, vosku a případně i silikonu. Dále je firma Cecho- Bohumil Cempírek s.r.o. výrobcem nových horkých systémů (které se potom aplikují do forem na vstřikování plastů) a nabízí i jejich částečné popřípadě úplné rekonstrukce. Firma je mimo formy na výrobu plastů po domluvě schopná zajistit i finální výrobu požadovaných plastových výrobků.

Firma Cecho- Bohumil Cempírek s.r.o. funguje již více než 15 let a za tu dobu si dokázala projít neuvěřitelným vývojem. V roce 1995 byla založena jako obchodní a servisní zastoupení německého výrobce horkých systémů, v současnosti už firma zastupuje řadu firem zahraničních a má vlastní nástrojárnu a vstřikovnu plastů. Díky svým dlouholetým zkušenostem vám může nabídnout komplexní řešení forem od samotného konstrukčního návrhu formy až po její dodávku.