Papír není jen na psaní

Papír není jen na psaní

Papír je součástí našich životů již od nepaměti. Pokud bychom chtěli vyzdvihnout několik největších objevů a výtvorů lidstva, vynález papíru a s ním spojeného knihtisku by mezi nimi rozhodně nesměl chybět.

V dnešní době je pro nás už těžko představitelné, že bychom se veškeré informace dozvídali jen z doslechu, nebo si je museli načíst v knihách. Pokud něco nevíme, první, co uděláme, je, že se podíváme na internet. K tomu, abychom se na něj dostali, už dnes navíc ani nepotřebujeme počítač, stačí nám chytrý telefon, který máme stejně většinu času v ruce. Během pár sekund se tak můžeme dozvědět, kdo byl třináctým prezidentem USA nebo jaký je nejnovější rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Internet nám dokonce umožňuje také mluvit jinou řečí. Dnes už nám jen stačí se připojit na internet a přes google překladač nahrát mobilem hlas jinou řečí hovořícího člověka. Během sekundy potom máme překlad jeho výkladu na displeji našeho telefonu. Dříve bylo ale všechno tohle podstatně složitější, a kdyby knihtisk neumožnil šíření znalostí a předávání si informací mezi lidmi, dost možná bychom se takového vývoje a modernizace ani nedočkali.

Někteří by možná mohli namítnout, že v dnešní elektronické době už papír téměř nemá své místo. Opak je ale pravdou. I když dnes najdeme většinu knih v elektronické podobě a noviny nahrazuje internetové zpravodajství, papír má v našich životech stále nezastupitelné místo.

Naše firma vyrábí papír v takové podobě, v jaké je dnes snad nejvyužívanější – jako obaly.

Vyrábíme krabice a papírové ochranné obaly, které pomáhají nejen při přepravě nového zboží, ale také například při manipulaci s ním ve skladech. Nabízíme všechny druhy lepenek a proložek od praktické šedé strojní lepenky až po dekorativní lepenku.

Papírové krabice a jiné výrobky vyrobené z lepenky totiž nemusíme využít jen jako praktického pomocníka při přepravě věcí nebo stěhování, ale také například k uspořádání věcí u nás doma. Výrobky z lepenky dnes mohou mít mnoho barev a tvarů a efektivně tak mohou nahradit například plastové pořadače v našich kancelářích.

Naše Severočeská papírna pracuje ekologicky a podporuje recyklaci, a tak kromě samotné výroby provádíme také výkup sběrového papíru. Donést k nám můžete vše od novin a letáků až po velké použité lepenkové krabice.