Originální řešení pro zemědělství i stavebnictví

Originální řešení pro zemědělství i stavebnictví

Příběh společnosti Dow v České republice a na Slovensku začal před téměř padesáti lety, kdy zde začala působit prostřednictvím zahraničních obchodních agentur. První oficiální kancelář Dow byla otevřena v roce 1993 v Bratislavě, od roku 1997 má svoje stabilní místo s kanceláří v Praze, odkud pokrývá oblast obou zemí. Díky tomu Dow tak dobře rozumí místnímu trhu a svou místní znalost využívá spolu se stodvacetiletou praxí v oblasti provozování globální organizace.

Dow nabízí různé činnosti, základní plasty a chemické výrobky pro řadu odvětví, včetně obalových materiálů, speciálních plastů, materiálů pro automobilový průmysl, elastomerů, stavebních materiálů, spotřebitelského zboží, polyuretanů a průmyslových řešení. Kromě toho obchodní jednotka společnost Dow s názvem AgroSciences provozuje v Praze kancelář podpory prodeje a péče o zákazníky. Díky spojení vědeckých poznatků, znalostí a kreativity Dow přináší inovace, přispívající k lidskému pokroku. Udržitelná řešení jsou nabízena například pro moderní zemědělství. Zemědělská sekce společnosti Dow objevuje, vyvíjí a přináší na trh produkty, které pomáhají farmářům zvyšovat produktivitu jejich práce. Díky výrobkům Dow se daří dosahovat vyšších výnosů, získat lepší odrůdy a cíleně kontrolovat negativní vliv plevele, škůdců a nemocí. Produkty a služby Dow zároveň chrání životní prostředí.

V automobilovém průmyslu Dow hledá způsoby, jak zlepšit spotřebu paliva, snížit emise a zároveň zvýšit bezpečnost v silničním provozu a výkon vozidel.

Moderní stavby musejí být energeticky účinné, bezpečné, odolné a zároveň estetické. Tyto souběžné požadavky vyžadují od Dow užití jedinečných technologií a inovací. Řešení mohou přijít odkudkoliv. Dow vyvíjí řešení pro skromná obydlí i monumentální mrakodrapy.