Nakupte dřevo v kvalitě, jakou požadujete od spolehlivého prodejce

Nakupte dřevo v kvalitě, jakou požadujete od spolehlivého prodejce

Dřevo má celu řadu využití a jedná se o staletími ověřený stavební materiál. Ze dřeva se staví mosty, altány, trámy střechy ale také se z něj vyrábí nábytek, krabice, palety a mnoho dalšího. Proto je velmi ceněnou komoditou, kterou ke své práci potřebuje celá řada oborů. Při nákupu dřeva je třeba vědět, k jakému účelu bude sloužit a co od něj potřebujeme. Jednak se dřevo prodává v různém stavu, co se týká vlhkosti. U mokrého dřeva většinou více než 30 % jeho hmotnosti tvoří voda. Toto dřevo je měkké a snadno se ohýbá, a proto se využívá většinou pro hrubou práci, jako jsou trámy nebo bedny. Vzduchosuché dřevo obsahuje méně než 20 % vlhkosti, protože bylo několik měsíců až let sušeno. Vzduchosuché dřevo je tvrdší a pevnější než mokré dřevo a používá se pro náročnější práce, jako jsou podlahy nebo nábytek. Nejlepší vlastnosti má dřevo suché, které obsahuje méně něž 12 % vlhkosti a bylo sušeno po dobu několika let. Toto dřevo je tvrdé a pevné, zároveň je odolné a stabilní a nejlépe odolává hnilobě a škůdcům. Suché dřevo se používá pro kvalitní truhlářské práce, jako jsou parkety, dveře, okna a nábytek.

Dřevo se prodává na několik základních způsobů. Kulatina je dřevo ve tvaru kruhu nebo válcového tvaru s kůrou. Používá se pro výrobu sloupů, plotů, trámů a podobně. Řezivo je dřevo řezané do různých tvarů, jako jsou prkna, trámy nebo desky. Řezivo se používá pro různé účely, jako jsou stavební konstrukce, nábytek, podlahy atd. Také se liší kvalita dřeva, ve které se prodává. Truhlářské dřevo je nejkvalitnější dřevo, které je nejvhodnější pro výrobu nábytku a dekorativních předmětů. Truhlářské dřevo musí být rovné, bez vady a bez ohnisek. Středně kvalitní je dřevo tesařské, a to najde využití ve stavebnictví. Toto dřevo musí být silné, avšak ne dokonalé. Posledním typem je dřevo paletářské, to může mít různé vady, jako jsou hrbolky nebo praskliny, ale stále je použitelné pro hrubou práci.

Na prodej dřeva ale i dalších zemědělských komodit nebo stavebních materiálů se zaměřuje společnost FERSTAR AGRO s.r.o. Tato firma v posledních letech prošla dynamickým, vývojem a svým zákazníkům nabízí služby na míru a v čase, který požadují. Firma si zakládá na vysoké kvalitě a vytváření nadstandartních podmínek obchodu třeba i z hlediska plateb. Své služby tato firma nabízí nejen v rámci celé České republiky, ale i v zahraničí.