Kde si na Vysočině obstarat nejlepší palivové dřevo?

Kde si na Vysočině obstarat nejlepší palivové dřevo?

Stejně jako stromy v lese, tak i kvalitní lesnická společnost by měla mít pevné kořeny, které jí pomohou se držet na špici lesnického oboru. Jedna z takovýchto firem působí na Vysočině. O jakou firmu se jedná a proč k lesnickým činnostem využít právě jejích služeb? To vše se dozvíte na následujících řádcích.

Jedním z hlavních pilířů činnosti této společnosti je těžba dřeva. Zajišťují ji pomocí moderních strojů, včetně výkonného harvestorového uzlu a dalších současných těžebních technologií. To nejenže zvyšuje efektivitu těžby, ale také to minimalizuje negativní dopady na životní prostředí. Tato firma tedy dbá i na šetrný přístup k lesnímu ekosystému.

Dále se také specializuje na výrobu a prodej palivového dřeva. Dokonce provozuje vlastní  e-shop se štípaným dřevem. Mají skladem dřevo jak z listnatých, tak i jehličnatých stromů, takže u nich si vybere opravdu každý. Jejich zákazníci zajisté ocení rychlost a pohodlí, s kterou jsou schopni palivové dřevo Vysočina dodat. Dopravu zajišťují zdarma do 15 kilometrů od jejich sídla, a to včetně naložení a vyložení palivového dřeva.

Starají se o výsadbu a těží kvalitní dřevo

Pro tuto společnost není těžba dřeva jen rutinní prací, nýbrž uměním spojeným s využitím nejmodernějších technologií. Pro nakládání a transport palivového dřeva tudíž využívají moderní techniku, jako jsou soupravy s tahači a hydraulické jeřáby s velkým dosahem. To jim umožňuje pracovat efektivně a bezpečně. Navíc se neomezují pouze na těžbu a prodej dřeva, ale i o udržování péče o lesní porosty. Dlouhodobě podporují pěstební činnost, která zajišťuje, že lesy na Vysočině budou nadále zdravé a plné života.

Zkrátka firma Drastich se nejenom na Vysočině již stala pojmem, který si lidé spojují s kvalitní těžbou, prodejem palivového dřeva a skvělým přístupem k lesnickým službám. Navíc opírat se mohou o 30 let zkušeností a spolupráci s odborníky z Lesnické a dřevařské fakulty v Brně.