Dodávají stroje i technologické linky

Dodávají stroje i technologické linky

Průmyslová automatizace a robotizace, vývoj a výroba elektroniky a softwarové vybavení PC – to je hlavní náplň činnosti ryze české společnosti ESY s.r.o. Její zákazníci v oblasti automatizace jsou zejména z automobilového průmyslu, služby na klíč přesně podle svých potřeb si objednávají také společnosti plastikářské, strojírenské, sklářské a potravinářské.

Elektroniku dodává ESY ze své konstrukční a vývojové dílny, a proto jsou cílové výrobky nejen kvalitní, ale i za rozumné ceny. Ve své nabídce má jednoúčelové stroje jako například montážní stroje a testery, a také technologické linky. Ty jsou buď plně automatické nebo s obsluhou. Do chodu automatických linek člověk vůbec nezasahuje, pouze doplňuje vstupní materiály a kontroluje jejich chod. Naopak lidské chyby na poloautomatických linkách hlídá speciální kontrolní systém. U obou typů linek se úspěšný průběh jednotlivých operací přísně sleduje, z výroby jsou okamžitě vyřazeny ty výrobky, které vykazují nějaký nedostatek. Zařízení od firmy ESY jsou bezpečná, bývají doplněna optickými závorami, scannery, bezpečnostními spínači a zámky, kryty a různými zábranami, aby se minimalizovalo nebezpečí úrazu.

Aby byla kvalita výroby co nejlepší, jsou stroje a linky od ESY vybaveny kamerovými systémy strojového vidění, které posuzují jak vzhled výrobků, tak jejich barvu, povrch. Kontrolují také, zda jsou na nich umístěné odpovídající prvky ve správné poloze a zda jsou všechny díly v pořádku. Kamery sledují čárové a 2D kódy, hodnotí kvalitu štítků, potisků a ověřují, zda při výrobě proběhly všechny předepsané operace. Protože jsou zákazníky kladeny vysoké nároky na osvětlení strojů, firma ESY pro jednotlivé aplikace dodává sériově vyráběné osvětlovače renomovaných značek nebo vyrábí na zakázku osvětlení vlastní konstrukce.

Zákazníci si od ESY mohou objednat také sofware. Jsou to především aplikace SCADA/HMI systémů Siemens Simatic WinCC, které tvoří rozhraní mezí obsluhou a řídícím systémem. Systémy slouží k monitorování a grafickému znázornění výrobního procesu, sledují a zaznamenávají kritické stavy a chybová hlášení, sbírají data a provádějí podle potřeb zákazníka i další operace. Firma rovněž dodává zakázkové programové vybavení pro počítače, související s automatizací, s měřením a řídícími funkcemi.