Nástroje a nářadí ze Vsetína

Nástroje a nářadí ze Vsetína

Česká republika měla už na počátku dvacátého století tradici ve strojírenské výrobě. Působila tady řada firem, o jejichž výrobky byl zájem na celém světě. Hodně se od té doby změnilo, přesto si některé závody kladou za cíl ve strojírenské výrobě pokračovat a odvádět práci nejvyšší kvality. K nim patří firma M&V spol s r. o. Vsetín, která byla založena v roce 1991. Společnost provozuje velkoobchod s nářadím, nástroji a stroji, v její nabídce najdete nářadí a nástroje na obrábění kovů a dřeva, upínací nářadí, brusivo, měřidla, a také elektrické ruční nářadí a malé obráběcí stroje. Má největší sklad v zemi, v němž zákazníci najdou výrobky od více než tří set firem. Díky tomu je M&V schopna rychle uspokojit požadavky zákazníků z domova i ze zahraničí.

V katalogu firmy najdete především výrobky českého původu, když se určitý nástroj nebo nářadí v tuzemsku nevyrábí, firma objednává požadované zboží ze zahraničí. Obchodní činnost  M&V provozuje v České republice i v zahraničí, a to prostřednictvím dceřinných společností a přímých prodejců. Od roku 2005 si lze zboží objednávat přes internet. V elektronickém katalogu zákazníci najdou nástroje na obrábění kovů, na frézování, pro soustružení, dělení a broušení, upínací nářadí, měřidla a také dílenský nábytek a vybavení do šaten. Mohou si prohlédnout aktuální ceny jednotlivých výrobků a okamžitě si objednat právě to, co potřebují.

M&V má i výrobní divizi, která navázala na tradici výroby nástrojů na otvory bývalé Zbrojovky Vsetín, založené už v roce 1937. Dnešní divize STIMZET vznikla v roce 2010, vyrábí a prodává nástroje a nářadí značky STIMZET. Její výrobky jsou určeny pro průmyslové podniky, profesionály v oboru a také obchodní organizace. Ve výrobním programu jsou vysoce kvalitní nástroje pro obrábění kovů jako vrtáky, výhrubníky, výstružníky, záhlubníky a speciální přístroje vyráběné z rychlořezné oceli HSS a HSSCo. Když zákazník potřebuje něco atypického, firma je schopna dodat nářadí a nástroje přesně podle zadání a požadavků. Kromě toho STIMZET nabízí technické poradenství a specializované služby jako svařování třením, kalení, přebrusy, ostření a povrchové úpravy.