Inovace v obrábění kovů

Inovace v obrábění kovů

Téměř žádné odvětví průmyslu se neobejde bez přesných a spolehlivých strojů určených k obrábění kovů. Ať už tyto stroje využívá automobilový, letecký, elektrotechnický průmysl nebo všeobecné strojírenství, na kvalitě jejich výrobků často spočívá funkčnost celého zařízení. Pokud pro vaši výrobu tyto stroje potřebujete, obraťte se na naši firmu Hofmeister. V oblasti obrábění kovů máme více než dvacetiletou tradici a proto máme přehled o trhu a všech možnostech, které nabízí. Náš tým techniků je vždy připraven vám pomoct s optimalizací procesu obrábění včetně předvedení námi dodávaných kovoobráběcích nástrojů. Také nabízíme komplexní technologické řešení včetně návrhů a realizace mechanických, pneumatických a hydlaulických přípravků. Dokážeme vyřešit i nestandartní přívod médií vřetenem obráběcího stroje.

Velký důraz klademe na inovace a aplikovaný výzkum, který je zaměřen na vývoj speciálních řezných nástrojů a na zavádění nových technologií obrábění. Na vývoji spolupracujeme s vysokými školami i výzkumnými ústavy a díky tomu přicházíme s inovativními technologiemi a nekonvenčními metodami brábění kovů jako je například využití laseru. K vyhodnocení výsledků laserového obrábění nám slouží optický mikroskop s vysokým rozlišením.

Svým zákazníkům také nabízíme kontrolu výrobků na špičkových měřících přístrojích. Dispomujeme měričkou tvrdosti i drnosti, vyvážíme nástroje podle požadované přesnosti a zaměřujeme se i na měření základních geometrických prvků, obecných prostorových křivek a řezů i geometrií nástrojů.

Mezi naši další specializaci se řadí výroba a montáž modulárních skříní, které díky jedinečnému návrhu ušetří prostor na uskladnění nástrojů a díky přehledným organizérům i čas při jejich hledání.